kaczyński
Fot. YouTube/FAKT24.pl
Mikołaj Pilecki - 6 Grudnia 2018

Najgorszy scenariusz dla Kaczyńskiego staje się faktem. Rzeczniczka PiS potwierdza

Kaczyński od lat zaciekle walczy, by żadna inna prawicowa partia nie zajęła miejsca Prawa i Sprawiedliwości. Niedługo najprawdopodobniej jednak będzie musiał zmierzyć się z konkurencją i to wspieraną przez Radio Maryja i o. Rydzyka. Jak na razie przedstawiciele partii rządzącej dementują doniesienia o rosnących w oczach przeciwnikach.

Kaczyński i jego polityczny sukces zależą od mediów Tadeusza Rydzyka, ale żadną tajemnicą nie jest, że prywatne stosunki między nimi nie są najlepsze. W przeszłości bywało już, że zarówno Telewizja Trwam, jak i Radio Maryja odwracały się od PiS i godziły się z powrotem oczywiście za sowitą polityczną zapłatą (a nieoficjalnie także finansową). Ostatnio głośno jest również o zapędach Rydzyka większych niż posiadanie kilku związanych z nim posłów na listach PiS w wyborach do Sejmu czy Parlamentu Europejskiego. Chodzi o partię Ruch Prawdziwej Europy, która została zgłoszona już w sądzie przez jednego z "rydzykowskich" europosłów - wybranego właśnie z list partii Kaczyńskiego Mirosława Piotrowskiego.

Kaczyński może zacząć się bać?

Choć partia nie została jeszcze oficjalnie założona i nie ma żadnych członków, do grona potencjalnych jej przedstawicieli należą znani i doświadczeni posłowie PiS i inne związane z nim osobistości, które nigdy nie zawiodły o. Rydzyka, jeśli chodzi o lojalność. Na doniesienia o rosnącej w sile partii, które tak naprawdę jeszcze nie powstała, odpowiedziała już rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. Posłanka zaznaczyła w swojej wypowiedzi, że zadziała to tylko na niekorzyść sił prawicowych. - Każdy ma prawo zakładać partię, ale to kwestia odpowiedzialności za państwo. Jedność na prawicy jest warunkiem sukcesu. Niektórzy mogą mieć indywidualne cele. PiS przyjmuje odpowiedzialność za państwo. Każdy, kto burzy układ dzisiejszy, ułatwia powrót do władzy lewicy.(dot.nowej partii) - napisała Mazurek.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
KościółKsiądz legenda molestował dzieci? Wstrząsające wyznania wyszły na jawCzytaj dalej
Jarosław Kaczyński może mieć poważne powodu do obaw o pozycję swojego ugrupowania i jego przyszłość w 2019 roku, w którym odbędą się dwie ważne elekcje - do PE i do Sejmu. Wszystko dlatego, że zmiana narracji na taką, która nie słodziłaby PiS, wystarczy, by doprowadzić do upadku tej partii, jak to było już w latach poprzednich. Poseł PiS i były wiceszef MON Bartosz Kownacki uspokaja w rozmowie z TVN24, mówiąc że w jego ocenie nowa partia nie stanowi żadnego zagrożenia dla Zjednoczonej Prawicy.

Czy Rydzyk ma w ogóle coś wspólnego z nową partią?

Choć w powszechnej opinii to właśnie toruński redemptorysta stoi za Ruchem Prawdziwej Europy, w zasadzie nie ma na to dowodów. Sam fakt, że jej oficjalnym inicjatorem jest blisko związany z nim europoseł, jeszcze niczego nie dowodzi. Faktem jest jednak, że odebranie PiS takiej postaci, jak Jan Szyszko czy Anna Sobecka, jest możliwe, a ewentualny odpływ z PiS może mieć miejsce, jeśli zapewniona zostanie odpowiednia pomoc propagandowa ze strony Radia Maryja i Telewizji Trwam. Zdania jednak, że Rydzyk nie stoi za nową partią, jest m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Znam bardzo dobrze ojca dyrektora, bardzo często z nim rozmawiam, to jest wspaniały człowiek i wiem, że nie na pewno nie jest inicjatorem tej partii - powiedział na antenie Radia Zet.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Skandal! Ksiądz rzucił się do gardła swojemu wiernemu. Powód zaskakuje
  2. Niebywałe. Terlikowski jako jedyny mówi z sensem ws. Kościoła w Polsce
  3. Papież Franciszek już zdecydował. Wierni są zdruzgotani, chcą, by zmienił decyzję
  4. Jak wygląda badanie ginekologiczne? Krok po kroku
  5. Znaki zodiaku, które będą miały PECHA w tym tygodniu. Co się stanie?
ZAMIANA
Rodzina królewskaKrólowa Elżbieta i jej "nagi kelner". Szokujące kulisy jej małżeństwaCzytaj dalej
źródło: tvn24.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News