Kaczyński ostro o Le Pen. Takiego porównania nikt się nie spodziewał

Kaczyński ostro o Le Pen. Takiego porównania nikt się nie spodziewał Źródło: fot. wikimedia commons

W mediach rozpoczęła się prawdziwa burza, gdy opublikowano informację o rzekomej propozycji dotyczącej wyjścia z Unii Europejskiej, którą Marine Le Pen, kandydatka na prezydenta Francji, miała złożyć Jarosławowi Kaczyńskiemu. Rzecznik prasowa PiS od razu odgrodziła partię od tego typu planów. Teraz jednak głos zabrał sam Kaczyński i kontrowersyjnie porównał Le Pen do... Putina.

- Wszelkiego rodzaju sugestie, że my chcemy sami czy z panią Marine Le Pen, z którą mamy tyle wspólnego mniej więcej, co z panem Putinem, wyprowadzać Polskę z Unii, są po prostu oszustwem, manipulacją i niczym więcej - ostro odpowiedział francuskiej polityk Kaczyński. Stanowczo odciął siebie i swoją partię o tego typu plotek i stwierdził, że skoro Le Pen rzeczywiście miała złożyć takową propozycję, to błędnie odbiera obraz polityki PiS.

Na dalsze pytania dziennikarzy o to, czy nawet bez pomocy kandydatki na francuskiego prezydenta rząd nie zamierza zabiegać o wystąpienie z Unii, Kaczyński odpowiedział, że "nie mają takiego scenariusza". Czas jednak pokaże, do czego PiS ostatecznie doprowadzi Polskę.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News