kaczyński
fot.youtube.com/prawo i sprawiedliwość
Mateusz Wysokiński - 30 Listopada 2018

Kaczyński odpuścił ostatecznie! Rząd PiS zmuszony do całkowitej zmiany planu

Kaczyński postanowił interweniować. Prezes PiS postanowił ugiąć się pod naporem opozycji i zrezygnować z kontrowersyjnej ustawy. Polacy będą mu wdzięczni.

Kaczyński podjął decyzję, która może pozytywnie wpłynąć na notowania rządu PiS. Kontrowersyjny projekt ustawy, który miał godzić w życie i zdrowie zwierząt, zostaje ostatecznie wycofany. Miliony miłośników przyrody odetchnęło z ulgą.

Kaczyński odpuszcza. Kontrowersyjna ustawa wycofana.

Regulacją prawną, która miała zagrażać życiu i zdrowiu czworonogów, jak też innych zwierzątek domowych była planowana przez rząd ustawa o VAT. Jej założenia sugerowały, że ceny artykułów weterynaryjnych miałyby stanowczo wzrosnąć. Stawka opodatkowania, na której obecnie znajdują się leki dla zwierząt, wynosi 8%. Po nowelizacji miałaby to być podwyżka aż o 15%. O interwencję prezesa PiS prosiły wszelakie organizacje pozarządowe i schroniska, które hurtowo kupują artykuły służące do ratowania zdrowia i życia porzuconych istnień. W przypadku wprowadzenia przepisów w życie, część z nich zmuszona byłaby do zamknięcia swojej działalności. - Niezamożni ludzie nie będą w stanie leczyć swoich zwierząt, [...] fundacje i stowarzyszenia pomagające zwierzętom w większości upadną, schroniska nie będą mogły prowadzić szpitali i ich utrzymać. [...] Wielu ludzi nie będzie stać by pomagać zwierzętom, kastrować je, leczyć, utrzymać. Łatwiej będzie je porzucić, przywiązać do drzewa lub uśpić. Niestety takie są realia - mówił kilka dni temu Marcin Dorociński, aktor, który jest jednym z ambasadorów WWF Polska.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
.Jolanta Kwaśniewska i sekrety jej małżeństwa. Możecie się mocno zdziwić!Czytaj dalej

Stawka pozostanie niezmieniona

Duży odzew ze strony organizacji pozarządowych, jak też członków opozycji miały ponoć kluczowe znaczenie w anulacji przepisów. O przychylnej dla właścicieli zwierząt decyzji poinformował dzisiaj wiceminister finansów Filip Świtała. - Nie chcemy, by leki dla zwierząt zdrożały. Już teraz, choć jeszcze oficjalnie nie zakończyły się konsultacje nowej matrycy, mogę zapewnić, że wykreślimy propozycję zmiany, aby leki dla zwierząt pozostały na niższej, 8% stawce VAT, tak jak obecnie - powiedział Polskiej Agencji Prasowej polityk Decyzję resortu potwierdził rzecznik ministerstwa finansów Paweł Jurek - Nie będzie podwyżki VAT na leki dla zwierząt. Wykreślimy tę propozycję zmiany z nowej matrycy VAT - napisał za pośrednictwem swojego Twittera polityk. Jak więc widać, miłośnicy zwierząt nie mają się czego obawiać. Powstaje jednak pytanie - na co, skoro nie na leki dla czworonogów zostanie podniesiony VAT? O tym przekonamy się w ciągu najbliższych miesięcy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polacy dostaną po 10 000 zł! Sejm przyjął specjalną ustawę
  2. Komenda w koszmarnym stanie. Horror nadal trwa, ci ludzie to zwierzęta
  3. Kaczyński chce go zniszczyć! PiS jeszcze nigdy z nikim nie pogrywał tak ostro
  4. Ile zarabia Doda? Zarobki i majątek Dody to kosmos
  5. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
AkwizytorUwaga na oszustów! Tak też mogą cię okraść [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News