Kaczyński sugeruje, że Clinton jest chory psychicznie. "Jest w stanie, który trzeba zbadać"

Kaczyński sugeruje, że Clinton jest chory psychicznie. "Jest w stanie, który trzeba zbadać" Źródło:

Jarosław Kaczyński odpowiedział na słowa Billa Clintona, który powiedział, że Polska oraz Węgry postanowiły odrzucić demokrację na rzecz "putinowskiej dyktatury". Lider Prawa i Sprawiedliwości sugeruje, że były prezydent USA powinien się zbadać.

- Świat jest niebezpiecznym miejscem. Wiele się w nim zmieniło ostatnio. Na przykład Polska i Węgry, dwa kraje, które nie byłyby wolne, gdyby nie USA i zwycięstwo w zimnej wojnie, uznały ostatnio, że demokracja to za duży problem i że wolą autorytarnych liderów w stylu Putina i obcokrajowców poza swoimi granicami. Brzmi znajomo? - mówił Bill Clinton.

Jarosław Kaczyński twierdzi, że opinia Billa Clintona może być wynikiem przekazu mediów, które według lidera PiS-u tworzą sytuację gigantycznego nieporozumienia. Zasugerował również, że skoro były prezydent USA uważa, że w Polsce nie ma demokracji, to powinien się leczyć.

- Media tworzą sytuację gigantycznego nieporozumienia i być może to wpływa na świadomość byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jeśli ktoś twierdzi, że w Polsce nie ma demokracji, to znaczy, że jest w stanie, który trzeba zbadać metodami medycznymi... - odpowiedział prezes PiS.

Obecnie Bill Clinton pomaga swojej żonie, Hillary Clinton, w walce o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News