Przeciek z obozu PiS! Kaczyński ODEJDZIE z polityki

Jarosław Kaczyński jest obecny w polskiej polityce praktycznie od początku zmian ustrojowych w kraju. Jest już jednak człowiekiem coraz starszym i zarówno jego obóz polityczny, jak i media rozglądają się za następcą. Teraz pojawiła się jednoznaczna zapowiedź odejścia z polityki lidera Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Gowin udzielił wywiadu tygodnikowi "Do Rzeczy". W prawicowym periodyku komentował między innymi ostatnie spadki rządzącego obozu w sondażach oraz afery związane z nagrodami przyznanymi ministrom przez Beatę Szydło. W rozmowie padł też temat zniknięcia Kaczyńskiego z polityki.

Kaczyński odejdzie? Przeciek z obozu rządzącego

Dziennikarz zapytał wicepremiera i ministra nauki o to, jak będzie wyglądała polska polityka po tym, kiedy odejdzie z niej Jarosław Kaczyński. Warto przypomnieć, że prezes PiS ma już prawie 69 lat i coraz bardziej nękają go różne choroby. - Musimy się z tym liczyć - stwierdził szef koalicyjnego ugrupowania Porozumienie, dodając, że wówczas polityka zupełnie się zmieni. - W tej chwili nie da się jednak budować scenariuszy na kilka lat do przodu, a jestem przekonany, że Jarosław Kaczyński pozostanie naszym liderem jeszcze przynajmniej przez następną kadencję - dodał. Następna kadencja Sejmu rozpocznie się w 2019 roku, kiedy szef partii rządzącej będzie miał już 70 lat. Jej koniec, o ile nie dojdzie do przedterminowych wyborów, będzie przypadał na okres, kiedy nestor prawicy będzie miał już skończone 74 lata. Słowa Gowina są więc przez media interpretowane tak, że następna kadencja Sejmu będzie ostatnią, podczas której Kaczyński będzie stał na czele PiS. Później należy spodziewać się jego odejścia. Albo odda władzę w partii, sam zaś pozostanie już jedynie doradcą, albo w ogóle przejdzie na emeryturę.

Kto będzie następcą Kaczyńskiego?

Na to stanowisko media i osoby zbliżone do szefostwa partii nominowały już wiele osób. Wśród nich wymieniany jest między innymi Joachim Brudziński, do niedawna wicemarszałek Sejmu, obecnie zaś minister spraw wewnętrznych. Niektórzy sugerują, że dojdzie do większego zjednoczenie obecnego obozu prawicowego, tak że Zjednoczona Prawica z koalicji przemieni się w jednolitą partię. Wówczas na lidera wyrosnąć może lider jednego z koalicyjnych ugrupowań - właśnie Jarosław Gowin, szef Porozumienia albo Zbigniew Ziobro, szef Solidarnej Polski, który już kiedyś stawał w szranki z Jarosławem Kaczyńskim o kierownictwo nad PiS-em.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Gowin nie odróżnia Izraelczyków od Portugalczyków?! Kompromitacja wicepremiera
  2. Marek "Goblin" Suski płacze jak Gowin. "Nie stać mnie na..."
  3. Polityczne samobójstwo Gowina
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu