Jarosław Kaczyński odwiedził dziś Telewizję Republika. Jest tak uradowany zwycięstwem Andrzeja Dudy, że od trzech dni imprezuje i chodzi spać o poranku.

„Jestem tak zadowolony i szczęśliwy, że od trzech dni kładę się rano spać, bo całą noc nie jestem w stanie powstrzymać się od świętowania” – mówił lider Prawa i Sprawiedliwości w Republice.

Kaczyński przyznał, że to on wpadł na pomysł kandydatury Andrzeja Dudy, ponieważ zauważył w nim ogromny potencjał. Podkreślił również, że Duda przerósł wszystkie jego oczekiwania.

Lider PiS wymienił takie atuty prezydenta elekta jak fantastyczna zdolność przemawiania, niebywała determinacja, talent do kontaktu z ludźmi, odporność oraz pracowitość. Nie zapomniał również pochwalić drużyny, która jest współodpowiedzialna za sukces Dudy.

Reakcja Kaczyńskiego może nie dziwić o tyle, że gdy ogłoszono, iż Duda będzie kandydował, większość opinii publicznej myślała o liderze Solidarności. Sondaże również utwierdzały w przekonaniu, że Duda nie ma szans. Wyniki zadziwiły miliony Polaków.

Poniżej pełen wywiad:

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: 300polityka

Zobacz również