Kaczyński obiecał to bratu tuż przed śmiercią. Nie ma dla niego ważniejszej rzeczy

Kaczyński obiecał to bratu tuż przed śmiercią. Nie ma dla niego ważniejszej rzeczy Źródło: Fot. wikimedia.org

Bracia Kaczyńscy byli przykładem bardzo zżytego ze sobą rodzeństwa. Śmierć byłego prezydenta wywarła ogromne piętno na jego bracie Jarosławie. Wielu komentatorów politycznych uważa wręcz, że po tej traumie szef PiS stał się podejrzliwy i zaczął wokół siebie szukać wrogów. Jeden z polityków PiS zdradził, co Jarosław Kaczyński powiedział swemu bratu niedługo przed śmiercią.

Jak twierdzi informator "Newsweeka", Kaczyński obiecał bratu, że powróci na stanowisko premiera. Prezes PiS nie podjął jednak tak śmiałego kroku i od początku obecnej kadencji steruje poczynaniami swojej partii z "tylnego fotela". ZOBACZ TAKŻE: Odszedł z PiS, teraz ujawnia: Kaczyński będzie OSTATNIM premierem

Braterski konflikt

Lech Kaczyński był ponoć bardzo rozczarowany, że jego brat nie objął funkcji premiera w 2005 roku, kiedy nominowany na to stanowisko został Kazimierz Marcinkiewicz. Prezydent był do tego stopnia rozczarowany postawą brata, że obaj politycy nie rozmawiali ze sobą przez kilka dni. - Było to najpoważniejsze nieporozumienie w dorosłym życiu braci, którzy sami opowiadali o tym później w wywiadach - pisze "Newsweek". Obecnie informator tygodnika nie ma najmniejszych wątpliwości i twierdzi, że Kaczyński spełni obietnicę, którą dał wówczas bratu, i zostanie premierem, zastępując desygnowaną na to stanowisko w 2015 roku Beatę Szydło.

Ostatnia szansa

Wtedy, jesienią 2015 roku, prezes naprawdę się wahał. Mówił kilku osobom, że jeszcze przed Smoleńskiem obiecał bratu, że zrobi wszystko, by ponownie zostać premierem: to jego przeznaczenie - twierdzi polityk z bliskiego otoczenia prezesa PiS. Informator tygodnika podkreśla również, że czas na przeprowadzenie wspomnianego manewru jest wprost idealny. - Jarosław dobiega siedemdziesiątki, to dla niego ostatni moment. Poza tym dla niego zawsze był ważny cały ten sztafaż historyczny. Bycie premierem w okrągłą rocznicę niepodległości to dla niego ważny symbol - przewiduje informator "Newsweeka". ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński się ZŁAMIE! Dla opozycji to NIE jest dobra wiadomość Źródło: "Newsweek"
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News