Reklama

Kaczyński o swoich przeciwnikach: "Element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny"

Kaczyński o swoich przeciwnikach: "Element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny"

W wywiadzie udzielonym Superstacji Jarosław Kaczyński mówił o tym jak wygląda polska polityka po 1989 roku. Zdaniem Kaczyńskiego, "przez ostatnie ćwierć wieku elity wmawiały Polakom, kto ma rządzić". Prezes PiS określił także w mocnych słowach swoich krytyków.

Reklama

Według lidera partii rządzącej, mimo obalenia komunizmu w Polsce prawo do rządzenia w kraju ma wciąż tylko jedna część społeczeństwa. Przeciw drugiej, która ma "inne poglądy" i "nie posiada żadnych praw" próbowano zdeklasować. "Nakręcano spiralę złości" - powiedział prezes PiS.

"W Polsce po 89 roku przyjęto, że tak naprawdę prawa ma jedna część społeczeństwa, a ta druga o innych poglądach, innych opcjach praw nie ma. Przez dłuższy czas przecież właściwie głoszono, że nie ma prawa być opozycją. W związku z tym nakręcano spiralę złości, niechęci i nienawiści, taką która już się z niczym nie liczyła".

Według Kaczyńskiego, taką nagonkę, która "przekraczała wszelkie granice i świętości" miała podchwycić "najgorsza część społeczeństwa". Lider partii rządzącej określił tę część jako "element najbardziej podły i zdegenerowany".

"Wszelkie świętości, wszystkie granice zostały przekroczone. No i to oczywiście oddziaływało na tę najgorsza część społeczeństwa. W każdym społeczeństwie jest taki element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny" - powiedział Kaczyński.

Podkreślił jednak, że Polska nie jest ewenementem w tej materii. Oświadczył bowiem, że "tutaj się niczym nie różnimy od innych". Kaczyński ostrzegł także przed działaniami jego wrogów. Ci mają starać się, by ta część była "grupą reprezentatywną". Zaznaczył, że nie można nigdy traktować tego elementu jako całości społeczeństwa.

"Ten element, ta część społeczeństwa nie może być nigdy traktowana jako całość. Bo to nasi wrogowie bardzo często próbują Polaków sprowadzić właśnie do tego. Dzisiaj próbuje się ich przedstawiać jako reprezentację społeczeństwa".

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: natemat.pl, superstacja.pl pt

Reklama
Następny artykuł

Czy oglądasz Taniec z gwiazdami?