Kaczyński nie zostanie premierem. Boi się jednej rzeczy

Kaczyński nie zostanie premierem. Boi się jednej rzeczy Źródło: fot. flickr.com

Znamy już ostateczny termin długo zapowiadanej rekonstrukcji Rady Ministrów. Kto na jej czele, oraz którzy ministrowie stracą stanowiska, dowiemy się w przyszłym tygodniu. Jak wiemy, Kaczyński nie zostanie premierem, gdyż boi się jednej rzeczy.

Prawo i Sprawiedliwość od dwóch lat sprawuje rządy w Polsce w oparciu o pierwszy de facto większościowy rząd w historii naszego kraju po 1989 roku. Pierwsza próba z lat 2005-2007 nie udała się z powodu nieporozumień z koalicjantami i zmiany premiera. Wszystkie niedociągnięcia tamtego czasu przekonały Polaków, że należy postawić na Platformę Obywatelską i to aż na osiem lat. ZOBACZ TAKŻE: OFICJALNE ULTIMATUM dla Szydło. Poda się do dymisji, albo… Tym razem wszystko zdaje się iść po myśli Jarosława Kaczyńskiego i jego ekipy, pomimo tego jednak, planowana jest rekonstrukcja obecnego rządu, który pomimo oczywistych problemów pewnie kroczy po drugą kadencję. Do długo zapowiadanych rotacji, wedle zapowiedzi samego obozu władzy, dojdzie w przyszłym tygodniu.

Kaczyński nie zostanie premierem

Już podczas kampanii przed ostatnimi wyborami Jarosław Kaczyński sam odsunął się w cień, zastępując siebie nową twarzą - Beatą Szydło. Trzecia kobieta na stanowisku premiera w historii Polski wydaje się radzić sobie całkiem dobrze w kierowaniu państwem. Cały czas krążą jednak głosy, że wszystkie decyzje w rzeczywistości podejmuje prezes PiS. ZOBACZ TAKŻE: Jarosław Kaczyński trafił do szpitala! Politycy PiS przerażeni, nie wiedzą co się stało Dlaczego więc Jarosław Kaczyński samodzielnie nie obejmie kierownictwa nad polską polityką? Chodzi mianowicie o jeden mały szczegół, który skutecznie odciąga od tego pomysłu. Po pierwsze upadek jego poprzedniego rządu, po drugie niechęć do wzięcia na siebie odpowiedzialności za dotychczasowe, bardzo kontrowersyjne działania ekipy rządzącej. Kaczyński nie zostanie premierem, a wszystko wskazuje na to, że nowym szefem rządu zostanie dotychczasowy minister finansów, Mateusz Morawiecki. źródło: polityka.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News