Kaczyński nie wytrzymał! Zmiażdżył ministra PiS jak walec

Kaczyński nie wytrzymał! Zmiażdżył ministra PiS jak walec

W kluczowych dla rządu PiS sprawach Jarosław Kaczyński nie powstrzymuje się przed mocnymi sformułowaniami. Prezes partii rządzącej zganił ważnego ministra jak początkującego polityka, nie pozostawiając wątpliwości co do postawy Polski na arenie międzynarodowej.

W środę nowy szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Jacek Czaputowicz odbył wizytę w stolicy Niemiec, Berlinie, gdzie rozmawiał m.in. z miejscowym ministrem dyplomacji Sigmarem Gabrielem. Podczas wspólnej konferencji prasowej Czaputowicz oświadczył, że dyskusja o reparacjach wojennych musi być prowadzona przez ekspertów. ZOBACZ TAKŻE: Tekst brytyjskiego dziennikarza bije rekordy. „Nic dziwnego, że Polacy chcą od Niemców miliardów” Polityk wyraził także opinię, że sprawa odszkodowań za II wojnę światową nie ciąży na stosunkach między dwoma państwami. Podczas tej samej wizyty, minister udzielił wywiadu dla dziennika "Die Welt", w którym powiedział, iż reparacje nie stanowią nawet tematu w relacjach na linii Warszawa-Berlin. Takie postawienie sprawy nie spodobało się Jarosławowi Kaczyńskiemu, ponieważ dobitnie sugeruje, że Polska jednak nie będzie się ubiegać o reparacje.

Kaczyński gani ministra PiS

Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie był zadowolony, gdy usłyszał o słowach nowego ministra. Uczestniczącego w czwartkowym posiedzeniu senackiego klubu PiS Kaczyńskiego, dziennikarze zagadnęli o sprawę reparacji w kontekście wypowiedzi Czaputowicza. ZOBACZ TAKŻE: Nowy minister zdrowia należy do tajnego bractwa. Sekretne obrzędy i … Lider obozu Zjednoczonej Prawicy nie krył złości i wypalił w ministra z całej siły. Zapytany o to, czy Polska zmienia kurs w sprawie reparacji, odpowiedział tylko jednym zdaniem. - Powiem krótko, nie zmieniamy - odpowiedział Jarosław Kaczyński. ZOBACZ TAKŻE: Niemcy ujawniają porażający dokument. „To najgorszy koszmar PiS” źródło: rmf24.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News