Istniejąca od niedawna Fundacja Ex Corde, zajmuje się „wpieraniem i nagradzaniem wybitnych Polaków zasłużonych ojczyźnie”. Jej pierwsza organizowana zbiórka pieniędzy przeznaczona jest „Pierwszemu Rodakowi”. Chodzi o prezesa PiS.

Fundacja, której nazwa znaczy tyle, co „z serca” planuje nagrodzić Jarosława Kaczyńskiego za jego działalność i oddanie krajowi. Na stronie organizacji przeczytać można w jaki sposób zamierza to uczynić. Rozpoczęło się już nawet rozdawanie ulotek na ulicach Warszawy.

Wystarczy przypomnieć Marszałka Józefa Piłsudskiego i Sulejówek oraz Henryka Sienkiewicza i Oblęgorek. Zamierzamy kontynuować te szlachetne działania – czytamy.

Nietrudno domyślić się, że chodzi o nadanie Kaczyńskiemu pałacyku, co sfinansowane ma być z pieniędzy darczyńców.

– Nadszedł czas, żeby Polacy pomyśleli o Nim. Naród polski pragnie uhonorować i wynagrodzić swego Naczelnika i ofiarować Mu pałacyk w Warszawie, tworząc w ten sposób adekwatne do Jego zasług i prestiżu warunki do dalszego życia i pracy w drodze do wolnej Polski – głosi opis nominacji do nagrody.

Jarosław Kaczyński przez członków fundacji jednoznacznie nazwany jest „przywódcą”. Wzywają oni także do poświęcenia w procesie konsolidacji narodu, który, rzekomo rządzi prezes Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE

źródło: natemat.pl

Zobacz również