Kaczyński nagle poczuł czyjś oddech na plecach. To się może skończyć źle - dla niego

Kaczyński nagle poczuł czyjś oddech na plecach. To się może skończyć źle - dla niego

Prawo i Sprawiedliwość w końcu rozpoczęło współpracę z Platformą Obywatelską - współpracę w pozbywaniu się mniejszych, aczkolwiek dalej groźnych politycznych przeciwników. W wyborach samorządowych jak zawsze czeka nas starcie dwóch gigantów, którzy konkurencję zostawili daleko z tyłu. Póki co na usuwaniu niewygodnych więcej zyskuje PO. Jarosław Kaczyński, prezes PiS, powoli zaczyna się martwić.

PO idzie krok w krok za PiS i powoli dogania partię rządzącą w ilości przychylnych im wyborców. Dwa ostatnie sondaże pokazują coraz większy wzrost poparcia dla Platformy. W badaniu przeprowadzonym przez IBRIS, Prawo i Sprawiedliwość osiąga obecnie 33,3 procent, tracąc 1,2 punktu, natomiast Platforma rośnie w siłę o aż 3,3 punktu. Coraz bliżej do konkurenta, Partia Schetyny zdobywa bowiem 27,6 procent poparcia.

Jarosław Kaczyński i Schetyna zostawiają innych daleko w tyle

Pozostałe partie procentowo znajdują się zdecydowanie dalej - 9,9 procent poparcia dla SLD, 5,3 procent dla Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz 5,2 procent dla Kukiz'15. Największy spadek odnotowuje Nowoczesna - zaledwie 4,5 procent poparcia. Systematycznie zmniejszające się poparcie PiS może zwiastować zmianę lidera. Z pewnością do dużego spadku poparcia Prawa i Sprawiedliwości przyczynił się protest osób niepełnosprawnych w Sejmie, niedawno zakończony z powodu zmęczenia niepełnosprawnych dzieci. Partia rządząca nie zapewniła wszystkich świadczeń, o które wnioskowali niepełnosprawni, tłumacząc się brakiem pieniędzy w państwowym funduszu. Z drugiej strony na światło dzienne wychodzą informacje dotyczące wysokich nagród dla polityków i urzędników PiS. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Agata Duda dostanie zawału. Szokujące informacje o Izabeli Pek i prezydencie
  2. Awaria samolotu! 80 Polaków odciętych od świata
  3. Nagrody dla rządu to przy tym nic. PiS ROZTRWONIŁ majątek
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News