Od 5 do 12 kwietnie przeprowadzany był kolejny sondaż zaufania publicznego. Ocenie zostali poddani polscy politycy. Jarosław Kaczyński zdecydowanie odbiega w wynikach od większości polityków.

W sondażu wzięło udział ponad 1000 osób. Byli oni wybierani losowo wśród dorosłych Polaków. Polacy nie byli przychylni dla przewodniczącego partii rządzącej.

Jarosław Kaczyński: jemu Polacy nie ufają

Okazuje się, że największym zaufaniem wśród Polaków cieszy się prezydent Andrzej Duda. Aż 70% badanych wypowiedziało się o nim pozytywnie. Następny w kolejności jest Mateusz Morawiecki 69%. Prezydentowi nie ufa tylko 18% pytanych a Morawieckiemu 17%.

Inaczej ma się rzecz w przypadku Jarosława Kaczyńskiego. Jego wyniki w sondażu dalekie są od dobrych. Widać jak na dłoni, że Polacy po prostu nie ufają prezesowi PiS. Aż 41% pytanych wypowiedziało się negatywnie o Jarosławie Kaczyńskim. Jest to wynik jeszcze gorszy niż w poprzednim miesiącu. Prezesa zaufaniem darzy zaledwie 42% osób biorących w badaniu.

Wyniki Jarosława Kaczyńskiego w ciągu ostatnich miesięcy mają tendencję spadkową. Co bardzo źle rokuje na jego przyszłość w polityce. Jest on przecież prezesem partii rządzącej i Polacy bezpośrednio utożsamiają PiS właśnie z nim. W ten sposób negatywny wizerunek Kaczyńskiego nie jest tylko jego problemem a całej partii. Jeżeli Jarosław Kaczyński wraz z partią chcą mieć znaczące szanse w najbliższych wyborach parlamentarnych, to zdecydowanie prezes musi jakoś przekonać do siebie Polaków.

Zobacz także:

  1. Biedroń i Nowacka przejdą do PO? „Szalony pomysł!”
  2. Polska straci MILIARDY! Już za 3 lata
  3. Czarnecki znowu w środku skandalu! Wyrzucili go z misji UE

Internauci POTWORNIE szydzą z pomnika smoleńskiego [MEMY]


Kaczyński: Ministrowie oddadzą nagrody. Internauci żartują w najlepsze... [MEMY]