Brak słów. Jest oficjalne wyjaśnienie PiS, dlaczego Kaczyński nie przyszedł na minutę ciszy

Brak słów. Jest oficjalne wyjaśnienie PiS, dlaczego Kaczyński nie przyszedł na minutę ciszy

Minuta ciszy na cześć Pawła Adamowicza okazała się polem do kolejnych podziałów. Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie pojawił się dziś na sali obrad Sejmu, gdy posłowie uczcili pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska. Polityczny nietakt żenująco skomentowała rzecznika PiS.

Sejm uczcił tuż przed południem zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Na sali obrad mogliśmy zobaczyć większość parlamentarzystów. Zaskoczyła nieobecność Jarosława Kaczyńskiego.

Nie było go na Sali Obrad. Jarosław Kaczyński - minuta ciszy bez szefa PiS

Szefa PiS nie było w podniosłej i symbolicznej chwili. Jednej z niewielu, w której sejmowi politycy nie mówią, nie walczą i nie oczerniają się. Nieobecność lidera partii rządzącej odbierana jest w środowisku politycznym co najmniej za nietakt. Absencję prezesa tłumaczy na swoim Twitterze rzecznika partii. - Spóźnienie na dzisiejsze posiedzenie Sejmu to czysty przypadek, proszę nie doszukiwać się w tym drugiego dna - napisała na Twitterze Beata Mazurek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Internauci nie wierzą w słowa rzecznik PiS

- Pani rzecznik, naprawdę pani chce, żebyśmy w to uwierzyli? Przecież demonstracyjna nieobecność należy do wypróbowanych metod, po które sięga pan prezes Jarosław Kaczyński, także podczas głosowań w Sejmie - skomentował wpis Beaty Mazurek jeden z internautów. Rzeczniczka PiS dodała, że to jedna z wielu podobnych nieobecności, które po prostu się zdarzają. - Takie sytuacje niestety już się zdarzały i pewnie wszystkim mogą się zdarzyć - szczególnie dziennikarze pracujący tu w sejmie doskonale o tym wiedzą - zakończyła swój wpis na Twitterze. Internautów nie przekonuje to irracjonalne wytłumaczenie. Wieszczą, że była to sprawa z góry ustawiona. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM - Co Pani w ogóle pisze? To jest Pani służba dla RP, a nie Pani tłumaczenie, że się Pani spóźnia... Przypadek? W takiej chwili? - odpowiadał Beacie Mazurek inny z internautów. Podobnych komentarzy znajdziemy w sieci więcej. Nas utwierdzają w przekonaniu, że rozdźwięki na polskiej scenie politycznej są bardzo głębokie. Skoro w tak symbolicznej chwili wszyscy nasi reprezentanci nie mogą wznieść się ponad podziałami?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kora przeżyła KOSZMAR w dzieciństwie. Trauma odbiła się na jej dorosłym życiu
  2. Pola Raksa nigdy nie zaznała szczęścia w miłości. Jej mąż zdradził ją w NAJGORSZY sposób
  3. Jak on mógł?! Skandal z Kaczyńskim podczas minuty ciszy dla Adamowicza w Sejmie
  4. Biedronka wyszła zwycięsko ze starcia z Prawem i Sprawiedliwością. Jarosław Kaczyński musi zagryźć zęby
  5. Lech Wałęsa zdenerwował się po pytaniu o Kaczyńskiego. Trochę go poniosło
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News