Lider obozu władzy, Jarosław Kaczyński, podczas dzisiejszego przemówienia do członków własnej partii zgromadzonych w Warszawie na zjeździe okręgowym Prawa i Sprawiedliwości oświadczył, że aktualnie w Polsce mamy do czynienia z rebelią i buntem. 

Podczas swojego przemówienia Jarosław Kaczyński wyjaśnił członkom swojej partii na czym jego zdaniem polega rozgrywający się na polskiej scenie politycznej spór pomiędzy obozem władzy a opozycją. Prezes Prawa i Sprawiedliwości porównał aktualne wydarzenia do obalenia rządu Jana Olszewskiego.

 – To była rebelia przeciwko temu rządowi oparta o zarzuty, które nie miały nic wspólnego z rzeczywistością. Pierwszy zarzut, jaki wtedy stawiano, to był zarzut o niszczenie gospodarki. A to był akurat moment, w którym gospodarka zaczęła się ponownie rozwijać – stwierdził – powiedział Kaczyński – Bo w tych rebeliach fakty nie mają żadnego znaczenia. Mamy do czynienia z buntem, z powiedzeniem: nie, oni nie mają prawa rządzić – dodał.

Dzisiaj także w całej Polsce odbywają się marsze Komitetu Obrony Demokracji, który przy okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku, chce po raz kolejny dopomnieć się o przestrzeganie Konstytucji, którą – jak przekonują – łamie obecny obóz władzy.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: tvn24

Zobacz również

...