Kaczyński ma w nosie opozycję. Zapowiada powtórkę scenariusza, który tak wścieka przeciwników

Kaczyński ma  w nosie opozycję. Zapowiada powtórkę scenariusza, który tak wścieka przeciwników

Jarosław Kaczyński nie przejmuje się protestami opozycji. Przekonuje, że jeśli parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej nie zmienią strategii, to Prawo i Sprawiedliwość powtórzy scenariusz z ustawy budżetowej. Opozycja kwestionuje legalność głosowania poza salą plenarną, ale Kaczyński uważa, że wszystko jest w porządku. 

Jarosław Kaczyński zadeklarował, że nie ustąpi przed opozycją i zignoruje protesty. Jeśli posłowie opozycji dalej będą w ten sposób demonstrować swój sprzeciw, to PiS powtórzy schemat z głosowaniem poza salą plenarną Sejmu. Przypominamy, że legalność tego działania jest przedmiotem głośnej debaty. Z kolei PiS uważa, że nielegalne jest to co robi opozycja.

Nie ma politycznego pata. Dysponujemy kworum w Sejmie. Jeśli opozycja będzie się upierała przy swojej postawie, która jest łamaniem prawa w najczystszym tego słowa znaczeniu. Łamaniem tego wewnątrzsejmowego prawa, czyli regulaminu, jak i tego prawa, które obowiązuje w państwie, w tym także w moim przekonaniu, chociaż to jest do oceny wymiaru sprawiedliwości, prawa karnego, to będziemy musieli działać tak, jak działaliśmy w trakcie uchwalania budżetu i innych ustaw – mówił Kaczyński dla Polskiego Radia.

- Nie zgadzamy się na to, by rządziła mniejszość. Demokracja polega na tym, że rządzi większość, a nie mniejszość. Druga strona próbuje narzucić rządy mniejszości i to nawet przy użyciu metod nielegalnych, bo powtarzam - blokowanie mównicy, blokowanie stołu prezydialnego sali sejmowej - to jest działanie całkowicie nielegalne. Głosowanie poza salą plenarną było legalne, a że tak przebiegało, jak przebiegało, to na zamówienie opozycji. Nie można przyjmować, że opozycja nielegalnym metodami wymusza na większości bierność, tzn. niepodejmowanie decyzji. To byłoby złamanie najbardziej elementarnych reguł demokracji i z cała pewnością się na to nie zgodzimy  – podkreślał prezes PiS.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News