Pismo jest wprawdzie oficjalne i drukowane, więc nie musi być dokładnie autorstwa prezesa PiS. Poniżej jednak znajduje się odręczny, osobisty dopisek. A ten nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Prawo i Sprawiedliwość oraz osoby popierające tę partię nie są wielkimi zwolennikami Władysława Bartoszewskiego. Wydaje się wprawdzie, że główny zarzut przeciwko niemu, to poparcie i wejście do rządu Platformy Obywatelskiej.

Środowiska prawicowe znajdują jednak także inne powody, by uderzać w legendę Powstania Warszawskiego i Solidarności. Tymczasem lider partii rządzącej, który także wielokrotnie krytykował Bartoszewskiego, swego czasu wystawił mu przepiękną laurkę. Wyborcy PiS nie mogą w to uwierzyć.

Laurka od prezesa

W 2007 roku profesor Bartoszewski obchodził 85 urodziny. Z tej okazji ówczesny premier Jarosław Kaczyński napisał do niego list z życzeniami.

– Wyróżniała pana patriotyczna aktywność i niewzruszone przekonanie w sens wysiłków prowadzących do wolności. Postać pana profesora stała się symbolem ciągłości walki o niepodległość naszej ojczyzny – pisał wówczas Jarosław Kaczyński do Władysława Bartoszewskiego.

Oczywiście list został napisany na komputerze. Bardzo prawdopodobne, że pismo to zostało stworzone przed jednego z pracowników Kancelarii Premiera według wskazówek Kaczyńskiego. Kiedy jednak prezes PiS miał podpisać list – dodał na jego końcu osobiste życzenia.

Proszę przyjąć moje najlepsze życzenia i wyrazy najwyższego szacunku – dopisał odręcznie premier Kaczyński.

W Internecie nic nie ginie

Chociaż list nigdy nie był żadną tajemnicą, to popadł w zapomnienie. Dopiero niedawno dziennikarz Michał Szułdrzyński przypomniał to wyjątkowe pismo, publikując jego zdjęcie na Twitterze.

Od razu spotkało się ono z reakcją internautów. Część z nich skrytykowała Kaczyńskiego za to, „jak wiele się zmieniło w myśleniu Jarosława Kaczyńskiego przez te 10 lat”. Inni z kolei zgadzają się z Kaczyńskim, podkreślając, że „też mieli sentyment do tego staruszka, zanim dowiedzieli się, kim naprawdę jest i jak szkodzi Polsce”.

fot. twitter.com/MSzuldrzynski

Źródło: twitter.com/MSzuldrzynski

Znani ludzie, którzy opuścili nas w 2017 roku


12 znanych ludzi, którzy przeszli na inną religię

...

Zobacz również

Zobacz również