Kaczyński ma olbrzymi problem. Wyciekł list, który napisał do wielkiego wroga PiS-u

Kaczyński ma olbrzymi problem. Wyciekł list, który napisał do wielkiego wroga PiS-u

Pismo jest wprawdzie oficjalne i drukowane, więc nie musi być dokładnie autorstwa prezesa PiS. Poniżej jednak znajduje się odręczny, osobisty dopisek. A ten nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Prawo i Sprawiedliwość oraz osoby popierające tę partię nie są wielkimi zwolennikami Władysława Bartoszewskiego. Wydaje się wprawdzie, że główny zarzut przeciwko niemu, to poparcie i wejście do rządu Platformy Obywatelskiej. Środowiska prawicowe znajdują jednak także inne powody, by uderzać w legendę Powstania Warszawskiego i Solidarności. Tymczasem lider partii rządzącej, który także wielokrotnie krytykował Bartoszewskiego, swego czasu wystawił mu przepiękną laurkę. Wyborcy PiS nie mogą w to uwierzyć.

Laurka od prezesa

W 2007 roku profesor Bartoszewski obchodził 85 urodziny. Z tej okazji ówczesny premier Jarosław Kaczyński napisał do niego list z życzeniami. - Wyróżniała pana patriotyczna aktywność i niewzruszone przekonanie w sens wysiłków prowadzących do wolności. Postać pana profesora stała się symbolem ciągłości walki o niepodległość naszej ojczyzny - pisał wówczas Jarosław Kaczyński do Władysława Bartoszewskiego. Oczywiście list został napisany na komputerze. Bardzo prawdopodobne, że pismo to zostało stworzone przed jednego z pracowników Kancelarii Premiera według wskazówek Kaczyńskiego. Kiedy jednak prezes PiS miał podpisać list - dodał na jego końcu osobiste życzenia. - Proszę przyjąć moje najlepsze życzenia i wyrazy najwyższego szacunku - dopisał odręcznie premier Kaczyński.

W Internecie nic nie ginie

Chociaż list nigdy nie był żadną tajemnicą, to popadł w zapomnienie. Dopiero niedawno dziennikarz Michał Szułdrzyński przypomniał to wyjątkowe pismo, publikując jego zdjęcie na Twitterze. Od razu spotkało się ono z reakcją internautów. Część z nich skrytykowała Kaczyńskiego za to, "jak wiele się zmieniło w myśleniu Jarosława Kaczyńskiego przez te 10 lat". Inni z kolei zgadzają się z Kaczyńskim, podkreślając, że "też mieli sentyment do tego staruszka, zanim dowiedzieli się, kim naprawdę jest i jak szkodzi Polsce". fot. twitter.com/MSzuldrzynski Źródło: twitter.com/MSzuldrzynski
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News