Koszulka z "Konstytucją" nie obraża Kaczyńskiego. Sąd nie uruchomi postępowania

Koszulka z "Konstytucją" nie obraża Kaczyńskiego. Sąd nie uruchomi postępowania Źródło: Twitter - KOD

Kaczyński może nie być zadowolony w związku z decyzją sądu, jaka ostatnio ujrzała światło dzienne. Dowiedzieliśmy się, że nie zostanie uruchomione postępowanie w sprawie koszulki z napisem "Konstytucja", która zawisła na pomniku jego ś.p. brata.

Jarosław Kaczyński często musi się mierzyć z tym, że ludzie chcą uświadomić mu swoją niechęć wobec niego. Niektórzy z nich wymyślili wyjątkowo interesujące sposoby na to, by przekazać swoje niezadowolenie z obecnej działalności partii rządzącej. Jeden z oponentów zdecydował się na wyjątkowo interesujący krok, za sprawą którego chciał udowodnić swoją wściekłość na prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Sam nie spodziewał się zapewne, że wywoła w ten sposób wielką burzę w mediach. Jego występkiem nieoczekiwanie zainteresowały się służby i wiele wskazywało na to, że będzie musiał ponieść konsekwencje prawne swojego czynu. W sprawie nareszcie zapadła decyzja, która wyjaśni wątpliwości osób, które zainteresowały się postępowaniem sądu. 

Kaczyński musi radzić sobie z zachowaniem zwolenników opozycji

Sprawa dotyczy wydarzenia z lipca 2018 roku, gdy na jednym z pomników Lecha Kaczyńskiego pojawiła się koszulka z napisem "Konstytucja", która jest kojarzona z działalnością opozycji. Przeciwnicy partii rządzącej wielokrotnie deklarowali swój brak poparcia dla PiS-u poprzez zakładanie charakterystycznych koszulek, o których zrobiło się przez moment bardzo głośno. Do wydarzenia doszło w Szczecinie.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego został przyozdobiony w ten sposób, że wyglądało to tak, jakby zmarły prezydent również należał do opozycji. Wiele osób deklarowało swoje oburzenie wobec zakładania koszulek na pomniki, co przez niektórych było uznawane za przesadę. Ludzie zastanawiali się, jak na całą sprawę zareaguje Jarosław Kaczyński. Nie doczekaliśmy się jednak komentarza na ten temat ze strony prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Sprawa trwała bardzo długo, znacznie dłużej, niż dyskusje w całym kraju na temat potencjalnych konsekwencji dla osoby, która założyła koszulkę na pomnik. Okazało się, że odpowiedzialny jest za to Łukasz Olejnik z Komitetu Obrony Demokracji. Mężczyzna nie ukrywał, że to właśnie on jest sprawcą kontrowersyjnego manifestu.

Kaczyński nie odpowiedział na zaczepki

Dopiero teraz poznaliśmy ostatecznie rozstrzygnięcie w tej sprawie. Dowiedzieliśmy się, czy zostanie wszczęte postępowanie w tej sprawie, które mogłoby doprowadzić do ukarania sprawcy czynu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Sąd zwrócił uwagę na to, że obwiniony wyrażał swoje poglądy polityczne, a zgodnie z przepisami Konstytucji każdy ma prawo do takiego działania - mówi Michał Tomala, rzecznik szczecińskiego sądu.

Wiele wskazuje więc na to, że ostatecznie sprawca manifestu nie poniesie żadnych konsekwencji za swój czyn. Sąd orzekł bowiem, że miał on pełne prawo do wyrażenia poglądów politycznych, a założenie koszulki na pomnik stanowi znikomą szkodliwość czynu.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Były mąż Kaczyńskiej PRZED CHWILĄ właśnie ujawnił GIGANTYCZNĄ seksaferę w PiS!
  2. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje polska polityk. Zginęła w wypadku w Egipcie!
  3. Media Tadeusza Rydzyka podały fatalne informacje. Bardzo zła prognoza pogody
  4. To jest za mocne. Media twierdzą, że Kazadi od 4 lat czeka, aż Baron zaprosi ją na randkę
  5. Z ostatniej chwili: Zupełnie nowe informacje ws. katastrofy smoleńskiej!
  6. Polsat: Policjanci znaleźli zwęglony samochód. Gdy zajrzeli do środka, niemal zwymiotowali

źródło: naTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News