Jarosław Kaczyński odniósł się do medialnych doniesień o wewnętrznych kłopotach rządu Beaty Szydło. Lider PiS-u przyznał, że takie problemy są i „należy je przełamać twardą ręką”. Mówił również o samodzielności prezydenta, pani premier i planach na najbliższe tygodnie. 

– Rząd musi być zwarty, musi myśleć wspólnymi celami. Te resortowe kłopoty, które, uczciwie mówiąc, są w rządzie, muszą zostać twardą ręką przełamane. Była teraz ostatnio narada w rządzie, która miała temu służyć – mówił w rozmowie z prorządowym tygodnikiem „wSieci”.

Kaczyński uważa, że rząd musi działać jeszcze mocniej niż do tej pory. Słowa te wywołały lęk opozycji i osób skupionych wokół Komitetu Obrony Demokracji, którzy uważają, że „to zapowiedź dalszego łamania prawa i Konstytucji„.

– Są sukcesy, ale nic gorszego niż samozadowolenie nie może nas spotkać. Mówię jasno i wyraźnie: musimy iść do przodu, jeszcze przyśpieszyć, musimy uruchamiać kolejne projekty, musimy ruszyć jeszcze mocniej do przodu – mówił lider PiS.

Kaczyński uważa, że w Polsce nie ma żadnych problemów z demokracją. Twierdzi, że polskie władze przestrzegają i będą przestrzegać unijnych zasad. Odniósł się również, do zarzutów, że premier Szydło i prezydent Duda nie są samodzielni.

– Przeświadczenie, że ja panią premier wzywam i mówię jej, co ma zrobić, jest nieprawdziwe. Nie chciałem być zresztą drugim Krzaklewskim. Uważam, że pani premier rządzi na własną odpowiedzialność. 

– Nie ma sensu mówić w tej chwili o jakichkolwiek napięciach Jest sytuacja, którą ja szanuję, że prezydent chce być samodzielny. Chyba go bardzo bolą te opowieści, że może być od kogoś zależny, jego otoczenie jakoś wyjątkowo to przeżywa. Szanuję to, ale chcę, by było jasne: prezydent to prezydent, ja to ja. Chciałbym jednak, by było jasne, że na Pałac Prezydencki nie mam najmniejszego wpływu. Najmniejszego. Zupełnie – stwierdził Jarosław Kaczyński.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: wSieci, Polskie Radio

...

Zobacz również

Zobacz również