Machina ruszyła! KE OFICJALNIE potwierdza najgorsze możliwe informacje dla PiS

Machina ruszyła! KE OFICJALNIE potwierdza najgorsze możliwe informacje dla PiS

Komisja Europejska oficjalnie potwierdziła najczarniejszy dla PiS scenariusz. Organ wystosował już w tej sprawie do władz w Warszawie list. Potwierdziły się tym samym wcześniejsze doniesienia mediów, których obawiał się Jarosław Kaczyński.

Relacje między Polską a Unią Europejską od dłuższego czasu nie układają się najlepiej. Choć Wspólnota przychyliła się do stanowiska naszego rządu ws. relokacji uchodźców, nie oznacza to, że inne prowadzone przeciw nam postępowania zostały zamrożone. Już jakiś czas temu w mediach pojawiła się nieoficjalna informacja, jakoby KE podjęła ostateczną decyzję wobec Polski. Teraz doniesienia te znalazły potwierdzenie w rzeczywistości.

Tego obawiał się Kaczyński

Postępowanie, które właśnie się rozpoczęło, składa się z trzech etapów. Ostatnim z nich jest pozwanie naszego kraju przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Na ten moment Komisja wystosowała do władz w Warszawie list, na który odpowiedziało już Ministerstwo Spraw Zagranicznych. - Komisja dzisiaj rozpoczęła procedurę naruszenia dotyczącą Polski i ustawy o Sądzie Najwyższym. Rząd Polski będzie miał miesiąc, aby odpowiedzieć na pismo Komisji. Ustawa była już omawiana w kontekście procedury praworządności; nie była satysfakcjonująco omówiona w ramach tego procesu - powiedział rzecznik KE, Grek Margaritis Schinas. Ziścił się właśnie najgorszy możliwy dla Zjednoczonej Prawicy scenariusz. Komisja zajmie się sprawą ustawy o SN, która w jej oczach narusza zasady praworządności, które musi spełniać państwo członkowskie UE. Największe wątpliwości budzi sposób, w jaki odsunięto dawnych sędziów. - Komisja jest zdania, że środki te naruszają zasadę niezależności sądownictwa, w tym zasadę nieusuwalności sędziów, a tym samym Polska nie wypełnia swoich zobowiązań wynikających z art. 19 ust. 1 Traktatu o Unii Europejskiej w związku z art. 47 Karty praw podstawowych Unii Europejskiej - pisze w swoim komunikacie KE. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. PiS wściekły na córkę Gessler! Pokrzyżowała plany polityków
  2. Cała Europa wstrzymała oddech. Awaria elektrowni atomowej
  3. Papież Franciszek przemówił do PiS! Jest odpowiedź polskiego rządu
źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News