To teraz wróg numer jeden Kaczyńskiego! Szukają haków

To teraz wróg numer jeden Kaczyńskiego! Szukają haków

Kaczyński i wczorajsza rozprawa sądowa przeciwko Lechowi Wałęsie rozgrzewają polską opinię publiczną. Uwagę przyciągają najdrobniejsze szczegóły sprawy. Już dziś wiadomo, że orzekająca w sprawie sędzia mocno podpadła szefowi Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński pozwał Lecha Wałęsę, byłego prezydenta Polski i lidera "Solidarności". Wałęsa napisał swego czasu o odpowiedzialności Jarosława Kaczyńskiego za katastrofę smoleńską.

Starcie Kaczyński - Wałęsa rozgrzewa umysły Polaków

Sprawa znalazła swój finał w sądzie. Jarosław Kaczyński pozwał Wałęsę zarzucając mu, że ten naruszył takim komentarzem w sieci jego dobra osobiste. Sprawa jest o tyle symboliczna, że w zwykłym pozwie o naruszenie dóbr osobistych - jak w soczewce - ścierają się liderzy dwóch bloków dzielących od lat Polskę. Do orzekania w sprawie wyznaczono sędzię Weronikę Klawonn. Została ona precyzyjnie "prześwietlona" przez działaczy PiS. Mają oni spore wątpliwości co do jej bezstronności w tym sporze.

PiS o rozprawie "żenujące prowadzenie procesu". Sędzia na cenzurowanym?

- Wielu Polaków mogło zobaczyć w jaki żenujący sposób sąd w Gdańsku prowadził proces o ochronę dóbr osobistych Jarosława Kaczyńskiego. Brak reakcji sądu na kolejne inwektywy Wałęsy każe postawić pytanie o obiektywizm tego procesu - pisała na Twitterze Beata Mazurek, rzecznik PiS. W innym z twittów przytoczyła, że to jej partia zaproponowała ugodę, którą Wałęsa odrzucił. Nerwówka udzieliła się obu panom już na korytarzu sądu. "Po co ja pana robiłem ministrem? – wypalił Wałęsa. "Po co ja pana prezydentem?" – reflektował Kaczyński. Ten ostatni obruszył się też, gdy ktoś z tłumu przybyłego na rozprawę zwrócił się do niego per "Jarku".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ W sieci krążą też zdjęcia sędzi orzekającej w sprawie. Weronika Klawonn została na jednym ze zdjęć dostrzeżona w tłumie manifestantów Komitetu Obrony Demokracji z koszulką z napisem "Konstytucja". Przy wyroku na korzyść Wałęsy PiS zapewne podniesie ten argument, a sędzia Klawonn może stać się nowym wrogiem PiS. - Pani Sędzia nosi te same ciuchy co Wałęsa - fantastycznie - zarzucił jej Sławomir Cenckiewicz, pracownik IPN. Sprawa wzbudza ogromne zainteresowanie. Padają opinie, jakoby miała być specjalnie wszczętą przez Kaczyńskiego próbą przetestowania "niezależności" polskich sądów niższych instancji. Przypomnijmy, niedawno PiS ogłosił fiasko reform w Sądzie Najwyższym powołując się na sprzeciw instytucji unijnych.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Najbliższa Kaczyńskiemu kobieta walczy o życie. Prezes modli się w kaplicy
  2. Kaczyński jest w poważnym niebezpieczeństwie! Tragiczna wpadka TVN
  3. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Zdrada męża. Wiemy JAK SPRAWDZIĆ i co robić dalej PO ZDRADZIE
Następny artykuł