Ale głupią wpadkę zaliczył wicemarszałek. Jarosław Kaczyński go za to zabije. Przez głupią wpadkę zniszczył cały ich plan.

Joachim Brudziński z Prawa i Sprawiedliwości udzielił wywiadu dla TVP Szczecin. Wypowiadał się o opozycji i o półmetku rządów partii rządzącej. Nie chciał za bardzo komentować planowanej rekonstrukcji rządu.

Wicemarszałek nie chciał się odnieść do niedawnych słów lidera Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka-Kamysza o przygotowywanej zmianie premiera. Poprosił, aby nie odpowiadał na to pytanie. Podał fakty, które potwierdzają dobre dwa lata rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Proszę mnie zwolnić z obowiązku komentowania słów pana Kosiniaka-Kamysza. Dobrym podsumowaniem rządu tego dwulecia jest decyzja o podpisaniu umowy o drugim etapie realizacji renowacji dworca w Szczecinie. (…) To są fakty, a to, co ma do powiedzenia na temat tych dwóch lat totalna opozycja nie ekscytuje mnie. Dużo dobrych rzeczy się wydarzyło – mówi Joachim Brudziński.

Wpadka

Wiceprezes został spytany o planowaną rekonstruckje rządu. I tutaj się mocno wygadał. Twierdzi, że politycy mają doczynienia z targami resortów i próbą rozgrywania polityki przez pryzmat resortów, a nie całego rządu. Nie chciał również się odnieść do pogłosek, którę mówią, że miałby zostać wicepremierem. Brudziński i tak już dużo powiedział, więc pewnie czeka go pogadanka z Kaczyńskim.

Jest określona sytuacja międzynarodowa i wewnętrzna. Po dwóch latach można zaobserwować pewne buksowanie kół… Często mamy do czynienia – nie ma co oszukiwać – z targami resortów i próbą rozgrywania polityki przez pryzmat resortów, a nie całego rządu. Potrzeba nowej energii, byśmy podkreślali nasz atut o dotrzymywaniu słowa, o spełnieniu obietnic – powiedział Brudziński.

Źródło: wpolityce.pl

Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS


Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również