Kaczyński: Gdybym był dyktatorem to…

Kaczyński: Gdybym był dyktatorem to…

Chociaż nie jest premierem ani prezydentem, to i tak wszyscy wiedzą, że pozostaje najważniejszą osobą w państwie. Na temat swojej pozycji Jarosław Kaczyński doczekał się już nawet miniserialu komediowego.

Nikt w Polsce nie ma takiej władzy jak Jarosław Kaczyński, choć przecież konstytucja nie nadaje mu takich uprawnień. W sensie prawnym, Kaczyński pozostaje jednie zwykłym posłem. Różnice pomiędzy stanem formalnym i faktycznym bardzo nie podobają się zwolennikom opozycji, którzy zarzucają mu autorytarne ciągoty.

Na marszach Komitetu Obrony Demokracji niejednokrotnie wznoszono okrzyki mające zwrócić uwagę na problem zbyt dużych kompetencji przysługujących Kaczyńskiem. Wśród nich najczęściej pojawiało się krótkie i proste do skandowania "Precz z kaczorem, dyktatorem".

Do słynnego okrzyku odniósł się sam Jarosław Kaczyński podczas spotkania z działaczami w Rzeszowie. Jak wynika z relacji Beaty Mazurek, były premier powiedział:

- Bawi mnie okrzyk "precz z kaczorem, dyktatorem". Gdybym w minimalnej części nim był, to nikomu by nie przyszło do głowy protestować.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News