Kaczyński gardzi Rydzykiem? Polityk PiS ujawnia kulisy

Kaczyński gardzi Rydzykiem? Polityk PiS ujawnia kulisy

Tadeusz Rydzyk, kontrowersyjny duchowny i głowa fundacji Lux Veritatis nie ma ostatnio dobrej prasy. Dotacja, którą otrzymał z ministerstwa sprawiedliwości, oraz niejasne zeznania w sprawie, wielu darowizn, które miał otrzymać redemptorysta, sprawiła, że znalazł się na ustach tysięcy przeciwników. Sam duchowny miał także zdenerwować i zniesmaczyć największego politycznego przyjaciela - Jarosława Kaczyńskiego!

Tadeusz Rydzyk przed laty słynął z bardzo dobrych relacji z Prawem i Sprawiedliwością. Politycy partii byli stałymi gośćmi w audycjach Radia Maryja, a także w telewizji Trwam, która należy do biznesmena. Czy długoletnia współpraca właśnie kończy się na naszych oczach?

Tadeusz Rydzyk i Jarosław Kaczyński - przyjaciele z konieczności

Relacje Tadeusza Rydzyka i prezesa Prawa i Sprawiedliwości są owiane dozą tajemnicy. Niewątpliwie jednak toruński duchowny jest wielkim beneficjentem rządów partii, która według stosunków opozycji miała wpłacić na konto fundacji Lux Veritatis oraz wszystkich innych działalności Rydzyka już około 72 milionów złotych. Jak się jednak okazuje, w samym ugrupowaniu istnieje wiele, zwalczających się frakcji. Tzw. frakcja toruńska związana ze środowiskiem duchownego jest ponoć bardzo marginalizowana w PiS. Na potwierdzenie umniejszania roli polityków związanych z Toruniem, jeden z polityków, który wolał zachować anonimowość, przytoczył w rozmowie z Wprost jedną anegdotę, która miała miejsce w trakcie posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu. Posłowie PiS-u zgłosili projekt ustanowienia narodowego dnia pamięci kapłanów niezłomnych. Wnioskodawcą projektu był Andrzej Melak. – Wspierali w poczynaniach politycznych tych, którzy byli za stałością i jednością ojczyzny, byli bezkompromisowi i stawali w poprzek zaborcom i naszym wrogom – wskazał poseł PiS, przedstawiając projekt. Posłanka PiS Anna Sobecka, wtórowała: – Trzeba nam na te czasy jedności, zrozumienia i odpowiedzialności, jaką swoją postawą, swoją ofiarną służbą nieśli właśnie ci kapłani – mówiła. I nagle poprawkę do projektu zgłosił Stefan Niesiołowski z Unii Europejskich Demokratów. A ta dotyczyła tego, by słowo kapłani zastąpić słowem duchowni. Posłanka Anna Sobecka aż się zagotowała. Ku zaskoczeniu Stefana Niesiołowskiego poprały go Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk. – Zgodziły się na jego poprawkę. A ta sytuacja pokazuje, że obecnie środowisko polityków sympatyzujących z Radiem Maryja jest marginalizowane z PiS - opowiedział anonimowy rozmówca.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tadeusz Rydzyk (nie) mile widziany?

Jak twierdzą osoby związane ze środowiskiem Jarosława Kaczyńskiego, prezes Prawa i Sprawiedliwości chce zdystansować się od zamieszania i szumu medialnego, który towarzyszy redemptoryście. Z racji nadchodzących wyborów, były premier po prostu nie chce być utożsamiany ze skandalami, które towarzyszą duchownemu. Jarosław Kaczyński w przeciągu ostatnich miesięcy nie po raz pierwszy zadaje cios Tadeuszowi Rydzykowi. W ciągu kilku miesięcy z partią i ministerstwem sprawiedliwości pożegnał się uznawany przez Toruń Antonii Macierewicz, a na cenzurowanym ponoć znajduje się była spikerka Radia Maryja: Anna Sobecka.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Chuck Norris wchodzi do polityki. Wystartuje z list PiS
  2. Wstrząsające wyznanie Szpaka. Mógł wylądować w szpitalu
  3. To koniec Franciszka jako papieża? Arcybiskup ujawnił szokujący skandal
Następny artykuł