Kaczyński GARDZI Rydzykiem. Musi go słuchać, bo inaczej TO ujawnią

Kaczyński GARDZI Rydzykiem. Musi go słuchać, bo inaczej TO ujawnią Źródło: źródło: youtube.com/Radio Maryja, flickr.com

Ostatnio prawdziwą furorę robi spektakl Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego pod tytułem "K.", który traktuje o Polskiej scenie politycznej. Głównym jego bohaterem jest sam Jarosław Kaczyński. Jak przyznają twórcy, musieli naprawdę konkretnie przestudiować życie lidera PiS, by stworzyć wiarygodną postać. Co ciekawe, ujawniają też, czego się dowiedzieli o liderze partii rządzącej.

Jak mówi Demirski, początki politycznej kariery Kaczyńskiego były bolesne. Jego start w wyborach po 1989 roku wcale nie był tak pewny, ponieważ "czuł się rozżalony niską pozycją". Kaczyńskiemu udało się jednak dostać wyżej w hierarchii i zaczął "programować rzeczywistość". Demirski podkreśla, że lider PiS to wytrawny polityk, wręcz "maszyna polityczna". - Został namówiony do startu w wyborach po 1989 roku. Czuł się rozżalony niską pozycją w politycznej hierarchii, a mimo to udało mu się wprowadzić wiele rozwiązań. To jest człowiek, który programował naszą rzeczywistość i programuje ją dotąd. W sensie politycznym jest zatrważająco skuteczny. Dobrze czyta nastroje społeczne. Kaczyński to polityczna maszyna - podkreśla artysta.

Pogarda ukryta za polityczną maską

Z kolei zdaniem Moniki Strzępki, Kaczyński to nie tylko polityczna bestia, ale także człowiek na wskroś wyrachowany. Jak zaznacza artystka, Kaczyński nie ma żadnych poglądów. Liderowi PiS chodzi jedynie o wieczne sprawowanie władzy. Jego sympatie i działania to wyniki dążenia do obranego celu. Zdaniem Strzępki, Kaczyński gardzi chociażby Tadeuszem Rydzykiem. Musi go jednak słuchać i z nim współpracować, bo inaczej ujawniona zostanie prawda o cynizmie prezesa. - Nie jest tak, że on ma jakieś poglądy, które dążą do budowy kraju, którego on by sobie życzył. On by sobie życzył mieć wieczną władzę. Wie, jak zjednać sobie wyborców, dlatego chodzi na kompromisy. To był człowiek, który głęboko gardził Rydzykiem i, jak sądzę, gardzi do dzisiaj, ale umie to tak rozegrać, żeby mieć go po swojej stronie. Skoro to jest skuteczny sposób uprawiania polityki, to znaczy, że te wszystkie idee o demokracji, wartościach i wolności, to jakaś utopia - kwituje Strzępka. źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News