Kaczyński przeraził całą partię! Z PiS wylatuje 19 polityków

Kaczyński przeraził całą partię! Z PiS wylatuje 19 polityków

Takiej furii prezesa Prawa i Sprawiedliwości nikt się nie spodziewał. Jarosław Kaczyński dosłownie eksplodował, czym przeraził całą partię. Z PiS wylatuje 19 polityków i to już jest pewne. I nie ma mowy tutaj o podrzędnych działaczach partii, ale o politykach z samych szczytów władzy.

Głosowanie nad wnioskiem prokuratury o odebranie immunitetu senatorowi Kogutowi poszło zupełnie nie po myśli prezesa PiS. Zażądał on od swoich podwładnych bezwzględnej lojalności i głosowania za wnioskiem. ZOBACZ TAKŻE: To się dzieje teraz! Rozłam w PiS, Pawłowicz przerywa milczenie Tymczasem senatorowie najpierw zdecydowali o tajności głosowania, przez co trudno jest ustalić, kto jak głosował. Zastępnie zaś zagłosowali przeciwko odebraniu immunitetu senatorowi.

Prezes eksplodował. Furia nie ominie nikogo

Taka sytuacja jest nie do przyjęcia przez Jarosława Kaczyńskiego. Jak mówią źródła z kierownictwa PiS-u, prezes jest w furii, która nie ominie nikogo, odpowiedzialnego za tę sytuację. Jak się bowiem okazuje, za odrzuceniem wniosku prokuratury zagłosowało także 19 senatorów z partii rządzącej. PiS, który ma większość w Senacie, mógł własnymi tylko głosami przegłosować ten wniosek. Jednak tych 19 senatorów zmieniło oblicze głosowania. ZOBACZ TAKŻE: Służby chcą aresztować polityka PiS! Parlament podjął decyzję Przerażenie w partii jest ogromne, bo Jarosław Kaczyński nie zamierza liczyć się z żadnymi argumentami. Nic go nie przekona i nie uspokoi. Zamierza rozprawić się ze zdrajcami z wyższej izby parlamentu w sposób ostateczny. - Ja nie chcę być w skórze tych zdrajców - mówi polityk z kierownictwa partii rządzącej.

Z PiS wylatuje 19 polityków. Kara jest pewna

W związku z tym trwa obecnie ustalanie, którzy senatorowie obozu Zjednoczonej Prawicy głosowali za odrzuceniem wniosku. Sytuacja nie jest prosta, ponieważ tuż przed głosowaniem Senat zdecydował, że procedura będzie tajna. Wiadomo zatem, jaka liczba senatorów z danego klubu głosowała za, nie wiadomo jednak, którzy to są. - Ustalamy nazwiska tych 19 zdrajców! I będziemy dokładnie wiedzieli, kto jak głosował. Mimo tajności - wyjaśnia anonimowo polityk blisko współpracujący z Kaczyńskim. ZOBACZ TAKŻE: Co się dzieje? Parlament przerwał obrady, polityk zasłabł Podobno już ustalono kilka nazwisk, kolejne to tylko kwestia czasu. Na takie ustalenia jest sposób, który wyjaśnia informator z partii. - Zamawianie mszy za Koguta czy korytarzowo-restauracyjno-knajpiane zwierzenia - wymienia polityk sposoby na znalezienie winnych. Jaka może być kara? Sprawa jest oczywista. Ci ludzie z pewnością już nie będą senatorami. Kary mogą być jednak znacznie surowsze. W kuluarach partyjnych mówi się o pewnym wyrzuceniu tych osób z partii. ZOBACZ TAKŻE: Trzęsienie ziemi w polskiej polityce! Oskarżenia senatora wywołały lawinę Ponieważ ich liczba jest znaczna, a PiS nie może sobie pozwolić na stratę większości w wyższej izbie parlamentu, na tak radykalną decyzję będzie trzeba zapewne poczekać do następnych wyborów parlamentarnych. Te jednak zbliżają się wielkimi krokami.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News