Freedom House zapowiada swój najnowszy raport o wolności mediów na świecie. Amerykańska organizacja nie pozostawia wątpliwości – przedstawiona w nim zostanie sytuacja w Polsce. I to w nie najlepszym świetle.

Freedom House zajmuje się badaniem i promowaniem demokracji, wolności politycznej i praw człowieka. Organizacja monitoruje sytuację w Polsce, która w świetle raportów, pogarsza się.

Grafika ilustrująca zapowiedź najnowszego raportu Freedom House sugeruje, że znaczna jego część poświęcona będzie wolności mediów w Polsce. Na obrazku zamieszczonym przez organizację widnieją posądzani o zapędy dyktatorskie przywódcy. Wśród nich znajdują się m.in. Recep Tayyip Erdoğan, Władimir Putin, Evo Morales i.. Jarosław Kaczyński.

Przedstawieni na ilustracji włodarze, na wilkach okrążają grupę dziennikarzy trzymających transparent z napisem „wolne media”. Mimo iż raport ukaże się dopiero 28 kwietnia, grafika jasno wskazuje, że zawarta w nim ocena Polski będzie negatywna.

To nie pierwszy raz, kiedy organizacje pozarządowe alarmują o niepokojącej kondycji polskich mediów. W ranknigu wolności prasy Reporters without borders w 2016 roku spadliśmy o 29 miejsc w porównaniu z 2015.

https://twitter.com/FreedomHouseDC/status/854688644438913025

...

Zobacz również