Jarosław Kaczyński nie może w to uwierzyć! Nikt nie spodziewał się, że właśnie to państwo poprze nowelizację ustawy o IPN proponowaną przez Prawo i Sprawiedliwość.

Chociaż to kryzys dyplomatyczny między Polską i Izraelem przyciąga największą uwagę mediów oraz opinii publicznej, warto pamiętać o fakcie, iż nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej zawiera także zapis dotyczący Ukrainy. Co ciekawe, stanowczo poparli go… rosyjscy politycy.

ZOBACZ TAKŻE: Ma ku temu wielki powód. Domagają się głosu Dudy ws. Izraela

Tego Jarosław Kaczyński nie mógł przewidzieć

Sergei Zheleznyak, będący członkiem partii Jedna Rosja, zabrał głos w sprawie głośnej zmiany polskiego prawa. Co ciekawe, odniósł się do niego w bardzo pozytywny sposób.

– Naród polski cierpiał przez wszystkie okropności nazizmu i zapłacił tysiącami niewinnych żyć. Decyzja legislacyjna senatu odzwierciedla opinię obywateli polskich, którzy nie chcą powtórki z tragedii II wojny światowej i którzy protestują przeciwko zmartwychwstaniu nazizmu na sąsiedniej Ukrainie – stwierdził stanowczo Zheleznyak.

ZOBACZ TAKŻE: Co za STARCIE! Trump w walce z Owsiakiem, cały świat patrzy

Rosja staje po stronie PiS

– Polski parlament pokazał mądrość i odpowiedzialność przed swoimi wyborcami, a także dał przykład innym zachodnim politykom, jak należy przeciwdziałać jakimkolwiek przejawom nazizmu – dodał także rosyjski polityk.

Warto przypomnieć, że według nowelizacji ustawy o IPN możliwe stanie się wszczynanie karnych postępowań wobec tych, którzy będą zaprzeczali faktowi zbrodni ukraińskich nacjonalistów popełnionych przede wszystkim na Polakach oraz Żydach. Są to „czyny popełnione przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1925-1950, polegające na stosowaniu przemocy, terroru lub innych form naruszania praw człowieka wobec jednostek lub grup ludności”.

ZOBACZ TAKŻE: MON oficjalnie ogłosił PRZEŁOM ws. katastrofy smoleńskiej

Czy Robert Biedroń nadaje się na prezydenta Polski?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Groźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]


10 "genialnych" przepisów UE, które rozbawią cię do łez [ZDJĘCIA]