Kaczyński dostanie zawału. Wyborcy PiS przeciwni partii w tej jednej sprawie

Kaczyński dostanie zawału. Wyborcy PiS przeciwni partii w tej jednej sprawie

Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony z wyników tego sondażu. Okazuje się, że wyborcy Prawa i Sprawiedliwości są przeciwko partii w tej sprawie.

Szef PiS musi mieć teraz ciężki orzech do zgryzienia. Partia władzy bowiem chce przeforsować coś, z czym nie zgadza się większość Polaków, w tym wyborcy formacji Kaczyńskiego.

PiS zajmie się projektem, dotyczącym przepisów aborcyjnych

O czym mowa? O działaniach zmierzających do zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Prawo i Sprawiedliwość zamierza zająć się projektem w tej sprawie w poniedziałek. Sondaże są jednak przeciwko partii władzy. Zgodnie z wynikami badania Ariadny dla ciekaweliczby.pl 85% obywateli jest przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji.

Kaczyński ma się czym martwić

Okazuje się, że 47% wyborców PiS jest przeciwko jakiemukolwiek ingerowaniu w obecnie obowiązujące regulacje aborcyjne. Dla porównania wśród zwolenników Platformy Obywatelskiej odsetek ten wynosi 50%. Z kolei najwięcej osób opowiadających się za złagodzeniem przepisów aborcyjnych jest wśród wyborców Nowoczesnej - 47%. Za takim rozwiązaniem jest 40% zwolenników PO i co ciekawe 35% sympatyków PiS.

Najwięcej zwolenników zaostrzenia przepisów wśród wyborców Kukiz'15

Najbardziej zagorzałymi zwolennikami zaostrzenia przepisów o aborcji są wyborcy Kukiz'15, 32% z nich opowiada się za takim rozwiązaniem. Wyniki badania skomentował dr Tomasz Baran związany z Wydziałem Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. - Uzyskane wyniki dowodzą, że nawet w elektoracie Prawa i Sprawiedliwości ideologiczne zapędy skrajnie prawicowego skrzydła tej partii nie mają zbytniego poparcia - powiedział naukowiec. Proponowane linki: 1. Koniec aborcji. Szokujące słowa! Piotrowicz przypadkiem zdradził tajny plan PiS 2. "Time" pokazał zdjęcie Polki po aborcji. W komentarzach rozpętała się wojna Źródło: gazeta.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News