Pawlikowski porównał PiS do komunistów. Dziś mu to wypominają

Pawlikowski porównał PiS do komunistów. Dziś mu to wypominają

Od 8 maja trwa jeden z najbardziej cenionych i prestiżowych festiwali filmowych we francuskim Cannes. W tym roku mocnym faworytem do zdobycia Złotej Palmy jest polska produkcja "Zimna Wojna". Przy okazji tego sukcesu przypomniano jedną wypowiedź, którą Paweł Pawlikowski porównał PiS do komunistów.

Film Pawła Pawlikowskiego wedle krytyków ma ogromne szanse na zdobycie Złotej Palmy na tegorocznym festiwalu w Cannes. Podczas tej trwającej od 8 do 19 maja imprezy wyświetlone zostaną najlepsze filmy z całego świata. Impreza jest doskonałą okazją do spotkania fanów z aktorami, udzielania wywiadów i ogólnej celebracji sztuki i sławy. Festiwal może także przybrać charakter polityczny w zależności od intencji artystów i wydźwięku pokazywanych filmów. Tak jest w przypadku "Zimnej wojny", która opowiada o gorącej romantycznej miłości w trudnych czasach polskiego komunizmu. Produkcja została przyjęta z ogromną aprobatą recenzentów i publiczności, która nagrodziła ją owacjami na stojąco.

Paweł Pawlikowski porównał PiS do komunistów

Paweł Pawlikowski, który wyreżyserował również kontrowersyjną "Idę" podczas rozmowy z agencją AFP ostro skrytykował sytuację w Polsce i podejście władz do jego nowego filmu. Wedle artysty rządzącym nie podoba się "niewystarczające napiętnowanie komunizmu". - Obecny rząd w Polsce interpretuje wszystko, bazując na dwóch bardzo prostych kryteriach: kiedyś panowało absolutne zło, a teraz wszystko jest znakomicie. My jesteśmy szlachetni. To komuniści byli straszni. Nie ma miejsca na niuanse - powiedział reżyser. Przy okazji tych słów, powrócił temat starszej wypowiedzi artysty z 2015 roku, kiedy na ekrany trafiła "Ida". Wtedy to Pawlikowski ogłosił, że na jego dzieło nałożono swoistą cenzurę i unika się go w publicznych instytucjach kultury. Dziś wiele mediów przytoczyło tę wypowiedź, sugerując, że padła podczas obecnie trwającego festiwalu w Cannes. Wywołało to niemałą burzę i serię sprostowań. - Wraz z nowym rządem, który przejął całkowitą kontrolę nad publiczną telewizją, wracamy do czasów komunizmu. Propaganda w telewizji jest niewiarygodna - stwierdził trzy lata temu reżyser w rozmowie z polskimi mediami. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Okupnik zniknęła z mediów na 3 lata. Ostatnio jej życie jest pełne łez
  2. Kandydatura Jakiego pogrzebana. Zdjęcie z jego spotkania mówi wszystko
  3. Hańba! TVP okrutnie wykorzystało 91-letnią kombatantkę
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}"> źródło: natemat.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu