To się nie spodoba prezesowi PiS. Donald Tusk idolem na Węgrzech, otrzymał najwyższe odznaczenie. Teraz jego pozycja w Europie wzrośnie. Internauci złośliwie twierdzą, że Kaczyński dostanie zawału, kiedy się dowie.

Jarosław Kaczyński na pewno nie będzie z tego powodu zadowolony. Bliskie relacje prezesa z premierem Węgier to nic w porównaniu z tym, jak teraz poza granicami będą postrzegali Donalda Tuska. Stał się ich idolem i otrzymał wielkie wyróżnienie.

ZOBACZ TAKŻE: O TYM NIE WIE PRAWIE NIKT. KACZYŃSKI JEST CZŁONKIEM BARDZO TAJEMNICZEGO ZAKONU

Donald Tusk otrzymał właśnie tytuł doktora honoris causa na 650-lecie powstania Uniwersytetu w Pescu. W uzasadnieniu podkreślano jego wielkie zaangażowanie przy współpracy między państwami członkowskimi Unii Europejskiej. Zaważył o tym również fakt, że to pierwszy polityk z Europy Środkowo-Wschodniej, który pełni tak wysokie stanowisko w UE.

ZOBACZ TAKŻE: NA TO CZEKAŁO PÓŁ KRAJU! PRZEŁOMOWY KOMENTARZ TUSKA O NOWYM PREMIERZE

Polak, Węgier – dwa bratanki

Donald Tusk oczywiście przyjął to wyróżnienie i przy odbieraniu nagrody zacytował „Polak, Węgier – dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki, oba zuchy, oba żwawi, niech im Pan Bóg błogosławi”. Podkreślał również, jak ważne są Węgry dla niego, Polski i dla całej Unii Europejskiej.

Fot. pte.hu

Źródło: onet.pl

Jak Tusk radzi sobie w Brukseli? Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki! [MEMY]


9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również