Adam Michnik znany jest dobrze także poza granicami Polski. Naczelny Gazety Wyborczej niejednokrotnie już występował w zagranicznych mediach, gdzie zwykle pytany jest o sytuację społeczną i polityczną w Polsce i Europie. Tym razem pojawił się w czeskiej telewizji, gdzie ujawnił jedną ze swoich tajemnic.

Naczelny Gazety Wyborczej i jeden z jej założycieli pojawił się w czeskiej telewizji publicznej ČT24. Podczas programu pytany był o swój stosunek wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości. Jak stwierdził, to, co robi partia Jarosława Kaczyńskiego, skutecznie osłabia Polskę. Jego zdaniem polskie wojsko, trójpodział władzy, a także system państwa prawa mocno podupadły.

– Mnie się wydaje, że ta polityka naszego rządu, która jest prowadzona od dwóch lat, jest polityką osłabiającą Polskę. Ona izoluje Polskę w Europie, to jest destrukcja polskiego wojska, to jest destrukcja systemu państwa prawa, to jest destrukcja trójpodziału władzy, i to jeszcze nie jest koniec tej destrukcji – komentował Michnik.

Co więcej, dziennikarz ujawnił, kogo boi się najbardziej, jako zagrożenia dla Polski. Jego zdaniem, zdecydowanie gorszym i groźniejszym niż Władimir Putin jest Jarosław Kaczyński, który niszczy Polskę od środka. Podkreślił jednak, że nie nosi prezydenta Rosji w sercu i uważa, że to także bardzo niebezpieczny polityk.

– Prawdę mówiąc, jeżeli chodzi o Polskę, to ja się bardziej obawiam rządów partii Jarosława Kaczyńskiego niż Putina, chociaż Putina nie noszę w sercu. Uważam, że jest to polityk bardzo niebezpieczny i dla Rosji, i dla świata – podsumował.

źródło: wrealu24.pl

Podarte spodnie Prokopa, buty Ziemca i u*** stół Durczoka - największe wpadki w polskiej telewizji [ZOBACZ!]


Jeśli nie żyłeś w PRL-u, na pewno nie pamiętasz, CO TO...

Zobacz również