Z Kaczyńskim coraz gorzej. Nie jest w stanie wyjść z domu

Z Kaczyńskim coraz gorzej. Nie jest w stanie wyjść z domu

Jarosław Kaczyński nie jest ostatnio w dobrej formie. Media już wcześniej informowały o jego chorobie, teraz jednak pojawiają się wreszcie konkrety. Szef partii rządzącej zmaga się z poważnym schorzeniem i jest uziemiony w domu.

Jarosław Kaczyński opuścił ostatnio jedno z istotniejszych posiedzeń Sejmu. Jakkolwiek posłowie często omijają liczne posiedzenia, tak w tym przypadku można było mówić o zaskoczeniu. Tym razem bowiem swoje expose przedstawiał szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Jarosław Kaczyński chory opuszcza posiedzenie Sejmu

Nieobecność szefa PiS natychmiast dostrzegły media i zaczęły spekulować o powodach. Przede wszystkim rozważano, czy brak lidera obozu rządzącego na sali nie jest znakiem braku poparcia dla działań szefa polskiej dyplomacji. Szybko okazało się, że prezes PiS jest chory. Temat choroby Kaczyńskiego jest także bardzo gorący w mediach, polityk ten usilnie stara się bowiem podtrzymywać swój wizerunek niezłomnego szefa partii. Równocześnie już wcześniej słyszało się o problemach prezesa z nogą i chodzeniem. Te schorzenia miały być główną przyczyną, dla której Kaczyński nie objął sterów w rządzie. Politycy partii rządzącej szybko doprecyzowali informacje. Kaczyński jest "tylko" przeziębiony. Jak jednak podkreśla wicemarszałek Sejmu z ramienia PiS Adam Bielan, przeziębienie jest poważne.

Szef PiS nie może wychodzić z domu

Adam Bielan wyjaśnia, że choroba prezesa PiS wymaga od niego dłuższej kuracji. Jak sam twierdzi, sam doradzał mu, aby ten nie wychodził na razie z domu. - Widziałem prezesa w poniedziałek późnym wieczorem i był rzeczywiście już bardzo mocno przeziębiony. Sam doradzałem, żeby wyleżał, żeby choroba nie zamieniła się w nic poważniejszego - wyjaśnił Bielan. Równocześnie wicemarszałek próbuje uspokajać, komentując spekulacje internautów na temat choroby swojego szefa. - Nie wiem, jak można kpić z choroby - uciął. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Kaczyński cierpi w chorobie. "Niech ZDYCHA dziadu!"
  2. PiS odwołuje wszystko! Kaczyński chory, nie może pokazywać się publicznie
  3. Obraził Kaczyńskiego. Niepokorny sędzia ukarany
Następny artykuł