Lider obozu władzy, Jarosław Kaczyński zdradza w swojej autobiografii, że od początku jego politycznej kariery przynajmniej trzy razy próbowano go zabić.

W autobiografii „Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC”, Jarosław Kaczyński opowiada o swoim życiu aż do roku 2001, kiedy powstało Prawo i Sprawiedliwość. Oprócz wspomnień związanych głównie z pracą zawodową i polityką, lider obozu władzy zdradza także niektóre szczegóły ze swojego życia prywatnego.

ZOBACZ TAKŻE – Kaczyński ujawnia: Kiedyś chodził z nią na randki, dzisiaj toczą spór polityczny

Prezes Prawa i Sprawiedliwości ujawnia w swojej książce m.in. to, że przynajmniej trzy razy od początku jego politycznej kariery chciano go zabić.

 – Ciągle mieliśmy telefony o bombach. Trzeba było podejmować decyzje, że mimo ostrzeżeń nie wychodzimy, nie przerywamy spotkania. W drzwiach wewnątrz budynku – a cały budynek był wypełniony ludźmi – znaleziono ampułki z gazem binarnym. Tak usytuowane, że gdyby drzwi zamknięto, zostałyby zmiażdżone. Wtedy połączone substancje zaczęłyby gwałtownie dymić. Nieunikniona stałaby się panika i bez wątpienia tragiczne skutki – pisze w swojej autobiografii Kaczyński.

Kolejnym razem próbowano doprowadzić do wypadku jego samochodu, który miał ulec „awarii” przypominającej tą, która wydarzyła się niedawno z samochodem prezydenta Andrzeja Dudy.

 – Wypadek i to ciężki jest w takiej sytuacji gwarantowany. Sprawa była później przedmiotem śledztwa, które oczywiście skończyło się na niczym – przekonuje prezes PiS dając do zrozumienia, że ówczesne władze zatuszowały całą sprawę.

Następna próba zabójstwa Kaczyńskiego miała mieć miejsce kilka lat po incydencie z jego samochodem. Tym razem również próbowano – jak przekonuje – sfingować wypadek. Ktoś miał poluzować śruby w kołach samochodu Kaczyńskiego, który dachował. Nic się wówczas Kaczyńskiemu nie stało i wyszedł z wypadku jedynie z lekkimi obrażeniami.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: „Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC”

...

Zobacz również