Nie zgadniecie kto chciał kupić i przerobić TVN24. Usłyszał głośne "NIE"

Nie zgadniecie kto chciał kupić i przerobić TVN24. Usłyszał głośne "NIE"

Jak ujawniły właśnie media, Jarosław Kaczyński chciał kupić jedną z największych stacji informacyjnych w Polsce - TVN24 i przerobić ją na wzór międzynarodowej Al Jazeery. Ostatecznie pomysł się nie udał, ponieważ usłyszał głośne "NIE" od właścicieli stacji.

Według ustaleń mediów, Jarosław Kaczyński spotkał się z amerykańskimi właścicielami TVN najpierw w lipcu, a potem w listopadzie 2015 roku (potwierdzają to właściciele stacji - SNI).

Jak przekonuje bliska osoba z otoczenia właściciela TVN24, amerykanie w tym czasie starali się o miejsce na multipleksie dla jednego ze swoich kanałów i próbowali stworzyć przyjazną atmosferę wokół ich biznesu.

Kaczyński natychmiast po tym jak dowiedział się, że istnieje możliwość kupienia stacji - złożył ofertę. Dostał jednak odmowę. Jak udało się również ustalić mediom, zamysłem Kaczyńskiego było stworzenie anglojęzycznej stacji o zasięgu międzynarodowym - tak jak jest to w przypadku Al Jazeery.

Warto również tu przypomnieć, ze obecny prezes Telewizji Polskiej snuł podobne plany w 2016 roku - Jacek Kurski przekonywał o potrzebie uruchomienia międzynarodowej stacji telewizyjnej w Polsce, która będzie informowała świat o wydarzeniach w naszym kraju.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News