Ostatni odcinek popularnych „Milionerów” jest doskonałym przykładem na to, że upolitycznić można każdy program. Nawet ten, który z założenia z polityką nie ma nic wspólnego. Po pytaniu, które w ostatnim odcinku swojego programu zadał Hubert Urbański, atmosfera na Nowogrodzkiej musi być bardzo napięta.

„Milionerzy” są jednym z najpopularniejszych formatów, produkowanych przez TVN. Niektóre zadawane w nim pytania przechodzą do historii polskich programów rozrywkowych. Tak będzie w przypadku tego, które w ostatnim odcinku zadał uczestnikowi Hubert Urbański.

Pytanie dotyczyło jednego z najgłośniejszych przemówień Beaty Szydło. Tego, w którym premier mówiła o „opłakiwaniu przez Europę swoich dzieci”.

–  Jak często według premier Szydło Europa będzie opłakiwała swoje dzieci, jeśli nie powstanie z kolan i nie obudzi się z letargu? – brzmiało zadane przez Urbańskiego pytanie.

Do wyboru były następujące odpowiedzi: a) od wielkiego dzwonu, b) raz na ruski rok c) codziennie d) epizodycznie. Poprawna jest oczywiście ta trzecia.

Dla Jarosława Kaczyńskiego fakt, iż słynne przemówienie zostało przytoczone w programie, musiał być bolesny. Twórcy programu z pewnością zdecydowali się na ten krok, aby ukazać słowa premier w prześmiewczy sposób.

źródło: eska.pl

Po czym poznać, że jesteś wyjątkowo inteligentny? Oto 10 cech!


Synowie znanych polityków, którzy poszli w ślady ojców [ZOBACZ!]

...

Zobacz również