Kaczyński chce Polski w "unijnej superpotędze". Wymienia jednak "2 grzechy główne" Unii

Kaczyński chce Polski w "unijnej superpotędze". Wymienia jednak "2 grzechy główne" Unii Źródło:

Jarosław Kaczyński udzielił gazecie "Frankfurter Allgemeine Zeitung" wywiadu, w którym przekonuje, że Unia musi stać się atomową superpotęgą. Wymienił jednak "dwa grzechy główne" Unii Europejskiej. 

Kaczyński przekonuje, że Wspólnota musi zdecydować się na gruntowne reformy aby przetrwać kryzys. Wymienił "dwa grzechy główne", które według niego doprowadziły do obecnej sytuacji.

- Unia Europejska była sukcesem, aż popełniono dwa poważne błędy: przy traktacie z Lizbony i kryzysie uchodźczym. 

Kaczyński zaznacza, że chce aby Polska była członkiem Unii Europejskiej, która stałaby się atomową superpotęgą.

- Przyjąłbym z zadowoleniem, gdyby Europa stała się atomową superpotęgą. Wówczas Europa stałaby się supermocarstwem. W obliczu coraz większych napięć między Wschodem a Zachodem konieczne byłyby ogromne wydatki w tym celu. Nie widzę jednak gotowości do takiego przedsięwzięcia, a własna atomowa energia musi dotrzymywać kroku Rosji - dodał.

Jeszcze dziś Kaczyński rozmawiał z Merkel na temat nuklearnego parasola, który miałby bronić Europę. Jednakże, lider Prawa i Sprawiedliwości skrytykował w wywiadzie panią kanclerz i centralną pozycję Niemiec w Unii Europejskiej.

- Pani Merkel jest absolutnym numerem jeden w Unii Europejskiej i to nie jest zdrowa sytuacja. Musimy wzmocnić rolę państw narodowych i zmniejszyć uprawnienia Unii. Należy chronić się przed monocentryzmem, w którym poza Niemcami nikt nie czerpie korzyści - dodał.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News