Relacja jaka istniała między braćmi Kaczyńskimi była jednym z najbardziej znanych dowodów na to, że między bliźniakami tworzy się ogromna więź i bliskość. Nie zawsze jednak w ich stosunkach było kolorowo. Lech Kaczyński znał kompleksy Jarosława i nie wzbraniał się, by je wykorzystywać przeciw niemu, co często wściekało jego brata.

Bracia Kaczyńscy – to można stwierdzić z czystym sumieniem – są najbardziej znanymi bliźniakami w Polsce. Nic zresztą dziwnego, bo razem przez pewien czas rządzili naszym państwem. Byli również bardzo dobrym przykładem na to, że relacje między bliźniakami jednojajowymi są wyjątkowo bliskie.

ZOBACZ TAKŻE – Oficer wywiadu: KOCHANEK Kaczyńskiego ma na imię…

Kaczyński wściekał się na brata

Mało kto jednak wie, że relacje bliźniaków nie zawsze były kolorowe. Lech Kaczyński znał swojego brata jak nikt inny i wiedział o jego wszystkich kompleksach. Często również wykorzystywał swoją wiedzę, by drwić z Jarosława. Lider Prawa i Sprawiedliwości podzielił się tym w swojej autobiografii, przytaczając to jako anegdotę, jednak jego bliscy współpracownicy zdradzają, że w rzeczywistości tego nienawidził.

Kompleksy Jarosława

ZOBACZ TAKŻE – Tego nikt nie przewidział. Dzięki Kaczyńskiemu jego ŚMIERTELNY wróg zarobi krocie

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wyjawił w swojej biografii, że jego brat często nabijał się w obecności najważniejszych osób w państwie oraz znajomych z jego największego kompleksu jakim była otyłość. W książce przytacza rozmowę Lecha z Jerzym Buzkiem, która odbyła się po rozpadzie koalicji AWS i UW. Buzek chciał wtedy szybko nominować Lecha Kaczyńskiego na ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego.

Lech wzbraniał się przed zgodą i wtedy wywiązała się między nimi dialog, po którym wszyscy ryknęli śmiechem.

– Lech Kaczyński: Nie mam garnituru.

– Buzek: To pożycz od Jarka.

– Lech: Nie mogę, bo Jarek jest dużo grubszy ode mnie.

Taki sytuacji było mnóstwo i za każdym razem Jarosław wściekał się na swojego brata. Jego złości były jednak bezskuteczne, Lech nic sobie z nich nie robił i przy każdej nadarzającej się sytuacji to robił.

Jak wyglądała Marta Kaczyńska w dzieciństwie? 10 interesujących faktów z jej życia


Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]

Zobacz również