Dziennikarz wyciągnął to po latach. Kaczyński będzie wściekły

Dziennikarz wyciągnął to po latach. Kaczyński będzie wściekły

W świecie polityki żadne słowo nie ulega przedawnieniu. Najbardziej kompromitujące wypowiedzi mogą czekać na swoje pięć minut latami, by przypomniane w odpowiednim momencie, wywołały burzę. Tego właśnie doświadczył prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Polityka jako gra słów jest sportem naprawdę trudnym. Zamieniony w zawód przywilej i zaszczyt zawsze charakteryzował się wysokim ryzykiem popełnienia gaf i wpadek oraz ryzykownych wypowiedzi, które źle zrozumiane prowadzą do załamania karier i spektakularnych upadków. W historii polskiej polityki występują tysiące przykładów tego, czego lepiej nie mówić i kiedy ugryźć się w język. Przypomnienie sobie debat Lecha Wałęsy z Aleksandrem Kwaśniewskim, czy wywiadu z Michałem Kamińskim, w którym nazwał homoseksualistów "pedałami", powinny być wystarczającymi przykładami. Teraz ofiarą własnej wypowiedzi może stać się Jarosław Kaczyński, który niemal ćwierć wieku temu odniósł się do składu zarządu "Gazety Wyborczej". To może być początek sporego zamieszania.

Jarosław Kaczyński antysemitą?

Zastępca redaktora naczelnego "GW" Jarosław Kurski opublikował na Twitterze zapowiedź przyszłego wydania "Ale Historia". To, co zostanie w nim zawarte, z pewnością nie spodoba się prezesowi Prawa i Sprawiedliwości. Przebywający od miesiąca w szpitalu Jarosław Kaczyński jest dziś szczególnie narażony na wszelkie ataki, gdyż nie może osobiście stanąć przed kamerą. Teraz szef koalicji rządzącej został oskarżony o antysemityzm. Co ciekawe takich zarzutów nigdy wobec niego nie formułowano. Chodzi o wypowiedź z 1994 roku, kiedy Kaczyński mówił, co myśli o "Gazecie Wyborczej" i jej pracownikach. Polityk zaznaczył, że najważniejsi ludzie w firmie są Żydami, co dziś z oczywistych względów budzi ogromne kontrowersje. fot. Twitter.com/Jarosław Kurski Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Poseł Pięta przerywa milczenie ws. seksskandalu! Mocne oświadczenie
  2. Zatrważające wyznanie Hartwich. Boi się o życie
  3. Chcą ukarać Owsiaka! Powód? Absurdalny
źródło: Twitter.com/Jarosław Kurski
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News