Kaczyński okrutnie PONIŻONY. Światowe media pokazały go jako...

Kaczyński okrutnie PONIŻONY. Światowe media pokazały go jako...

Jarosław Kaczyński jest niezwykle rozpoznawalną postacią nie tylko w naszym kraju, ale także poza jego granicami. Kontrowersyjny polityk wzbudza skrajne emocje, narażając się często na krytykę. Ta spłynęła na niego właśnie z Belgii, gdzie jeden z rysowników satyrycznych pokazał swoją wizję lidera PiS, prowadzącego Polskę do nieuchronnej katastrofy.

"Biali narodowcy wzywają do etnicznej czystości na polskiej demonstracji" - czytamy w nagłówku jednego z tekstów belgijskiego portalu internetowego, który postanowił skomentować Marsz Niepodległości, mający miejsce na ulicach polskich miast 11 listopada. W tamtejszych mediach pojawił się także wymowny rysunek, który o wprowadzenie w Polsce niezwykle negatywnych, niszczycielskich zmian oskarża lidera partii rządzącej, Jarosława Kaczyńskiego.

Kontrowersyjny obrazek

Na grafice widzimy ogromny statek, który symbolizować ma nasz kraj. Pomimo gigantycznych jego rozmiarów, na prawo przechyla go malutka motorówka, nazwana przez autora rysunku "Kaczyński". Strona, w którą ciągnie ona Polskę, nie jest oczywiście przypadkowa. Symboliczne, bardzo osobliwe dzieło zdobyło ogromną popularność zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicami. Szczególnie zgodzili się z nim oczywiście ci, którzy nie popierają polityki prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość. Chętnie udostępniali oni grafikę na portalach społecznościowych. Niektórzy Europejczycy uważają jednak, że rysunek satyryczny zdecydowanie jest przekłamany i niesprawiedliwy. Stają stanowczo w obronie zarówno rządu Beaty Szydło, jak i samego Jarosława Kaczyńskiego. Prezes rządzącego Prawa i Sprawiedliwości w żaden sposób nie skomentował pojawienia się grafiki w mediach, jednak internauci zaznaczają w swoich postach, że bez wątpienia rozwścieczyła ona polityka. Niezmiennie twierdzi on bowiem, iż wprowadzane przez jego ugrupowanie w Polsce zmiany, rozwijają kraj i pozwalają mu rozkwitać politycznie, społecznie oraz gospodarczo. Fot. Twitter
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News