Dwa weta, spięcie z Macierewiczem i stawanie okoniem wobec partii Jarosława Kaczyńskiego – to ostatnie działania prezydenta. Jak wykazało badanie CBOS, polityka Andrzeja Dudy daje efekty, które przerażą Jarosława Kaczyńskiego. Przypominamy jednak, że to sondaż, a do tych należy podchodzić z przymrużeniem oka.

Jak wykazało badanie CBOS, prezydent może liczyć na spore poparcie w społeczeństwie. Politykę Andrzeja Dudy popiera 65% Polaków. Z kolei 28% twierdzi, że Duda idzie niewłaściwą drogą. 7% w tej sprawie nie ma zdania.

Choć to oczywiście dobra wiadomość dla Andrzeja Dudy, jeszcze lepszą jest ta, która dotyczy wyborców PiS. To bowiem najtwardsza z grup elektoratu prezydenta. Wśród tych ludzi Duda ma miażdżące poparcie – 97% jest za prezydentem, 2% jest przeciw, a 1% nie wie, co sądzić o polityce Dudy.

To bardzo złe wieści dla Jarosława Kaczyńskiego, który obecnie jest w konflikcie z Dudą. Wychodzi na to, że wyborcy partii, których Kaczyński przez lata skupiał wokół siebie, oddaliby całe zwycięstwo Andrzejowi Dudzie. W takich warunkach o innych scenariuszach niż wystawienie Andrzeja Dudy w kolejnych wyborach nie może być mowy.

Co więcej, oznacza to także, że prezydencka polityka oporu wobec PiS sprawdza się. Duda wzmocnił swoją pozycję i odciął od ekipy Szydło, która pełna jest postaci niepopularnych nawet wśród elektoratu Prawa i Sprawiedliwości. To decydowanie zachęci go do tego, by taką działalność kontynuować.

źródło: natemat.pl

To trzeba zobaczyć! Najlepsze memy z Kaczyńskim w "patriotycznym płaszczu"

...

Zobacz również