Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, zaapelował do formacji opozycyjnych o zawieszenie walk politycznych do czasu zakończenia wizyty papieża Franciszka w Polsce. 

Jarosław Kaczyński zaapelował do polityków formacji opozycyjnych znajdujących się w Sejmie i poza nim, by z uwagi na obecną sytuację w Europie jaka wykształtowała się po zamachach we Francji i Belgii oraz wojnie na Ukrainie, zaprzestać walk politycznych przynajmniej do czasu zakończenia wizyty papieża Franciszka w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży w Polsce.

 – Chciałem wrócić się do przywódców wszystkich partii parlamentarnych, a także liczących się poza parlamentarnych o to, byśmy wspólnie postanowili, że w tej sytuacji, która ukształtowała się w Europie, i na Zachodzie i Wschodzie, ale także w Polsce, nie będziemy prowadzili, przynajmniej do momentu, w którym zakończy się wizyta Ojca Świętego w Polsce, ostrych walk politycznych. Nie będziemy wynosić naszych sporów na zewnątrz. Będziemy działali tak, jak działa się w sytuacji nadzwyczajnej. Mamy sytuację nadzwyczajną. Są zagrożenia na Zachodzie, jest agresywna polityka Rosji – powiedział Kaczyński na konferencji prasowej. 

 – Są różnego rodzaju spory wewnętrzne, które przebiegają w sposób ostry i niepotrzebnie ostry. Ten apel wydaje się dzisiaj potrzebny. Wiem, że tego rodzaju sytuacja może być stworzona tylko w dialogu. Będę prosił marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o to, aby zaraz po świętach zaprosił wszystkich przywódców partii na rozmowę. Na rozpoczęcie dialogu. Po to, by ten stan uspokojenia, przynajmniej na kilka miesięcy, uzyskać. On jest potrzebny Polsce – wyjaśnił prezes PiS.

Papież Franciszek będzie przebywał z wizytą w Polsce w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie w okresie od 27 do 31 lipca.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: wp

...

Zobacz również