Reklama
Tajna narada PiS! Kaczyński zdecydował o dymisjach
Reklama

Tajna narada PiS! Kaczyński zdecydował o dymisjach

Kaczyński wezwał w piątek na swój dywanik najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Do siedziby PiS przy ul. Nowogrodzkiej przybył także Mateusz Morawiecki. Pojawiły się informacje dotyczące tego, o czym rozmawiano i jakie prawdopodobnie podjęto decyzje.

Reklama

Kaczyński w obliczu rozwijającej się afery w Komisji Nadzoru Finansowego podjął decyzję o ściągnięciu do swojego gabinetu najważniejszych polityków ze swojego otoczenia. Choć, nie wiadomo, o czym dokładnie rozmawiano, mówi się, że tematem były przyszłe dymisje w rządzie i należących do niego przedsiębiorstwach finansowych.

Afera zawładnęła opinią publiczną, która domaga się wyjaśnienie oskarżeń ze strony Leszka Czarneckiego względem KNF i jej kierownictwa. Przypomnijmy, że były szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski miał żądać 40 milionów złotych łapówki w zamian za bezpieczeństwo Getin Noble Banu, należącego do Leszka Czarneckiego. Pakt miał zapewnić uniemożliwienie przedstawicielowi prezydenta, Zdzisławowi Sokalowi nacjonalizację banku.

Reklama

Kaczyński wzywa swoich ludzi na Nowogrodzką

Wciąż nie wiadomo oficjalnie, jakie decyzje podjęto w piątek wieczorem przy Nowogrodzkiej. Szef Narodowego Banku Polskiego powiedział jednak mediom, iż obawia się, że jego spotkanie z Czarneckim również nagrano i może być to przyczynek do dymisji.

Reklama


DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Zaznaczył jednak, że nie ma sobie niczego do zarzucenia. Stanął również w obronie Chrzanowskiego, który pod wpływem oskarżeń odszedł ze stanowiska szefa KNF. Jego decyzję nazwał "patriotyczną" i dobrą dla kondycji finansowej państwa. - Obawiam się, że także moje spotkanie z Leszkiem Czarneckim zostało nagrane - powiedział Adam Galpiński, za którego wychowanka uważany jest Chrzanowski.

Afera w KNF pogrąża rząd PiS

W zeszłym tygodniu "Gazeta Wyborcza" opublikowała artykuł, w którym opisano sprawę prezesa Getin Noble Banku, Leszka Czarneckiego. Jak przekazał gazecie bankowiec, szef Komisji Nadzoru Finansowego miał żądać 40 milionów złotych w zamian, za uniemożliwienie Zdzisławowi Sokalowi nacjonalizacji jego przedsiębiorstwa. Czarnecki nagrał rozmowy, które prowadził ponad pół roku temu z KNF i złożył w tej sprawie oskarżenie do Prokuratury. Jak na razie nie doszło do żadnych aresztowań, Marek Chrzanowski podał się jednak do dymisji. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro osobiście polecił służbom zajęcie się sprawą. Wbrew wezwaniom opozycji zaprzeczył jednak, by specjalna komisja sejmowa była potrzebna.
Reklama
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Michał Szpak zawstydził tym wszystkich artystów! Sami zobaczcie
  2. Przepowiednia Jackowskiego spełnia się na naszych oczach? Miał rację
  3. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  4. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
  5. Fani „The Voice of Poland” załamani! Decyzja TVP wywołała burzę
źródło: fakt.pl
Reklama
Następny artykuł