Kto zastąpi Jarosława Kaczyńskiego? Polacy wskazali, wynik zaskoczy wielu

Kto zastąpi Jarosława Kaczyńskiego? Polacy wskazali, wynik zaskoczy wielu Źródło: .

Kaczyński jest bezapelacyjnym liderem PiS, bez którego bardzo trudno wyobrazić sobie tę partię. Polacy odpowiedzieli na pytanie, kogo widzieliby na jego miejscu, gdy prezes przejdzie na emeryturę. Wyniki okazały się zaskakujące.

Kaczyński lideruje PiS-owi tak długo, że trudno wyobrazić sobie tę partię bez niego. Polityk nie może jednak rządzić wiecznie i w którymś momencie uda się na emeryturę, więc warto zastanowić się nad tym, kto mógłby zostać jego zastępcą. Polacy wyrazili swoje zdanie na ten temat, a wynik tej ankiety może wielu zaskoczyć. 

Jarosław Kaczyński ma już swoje lata 

Jarosław Kaczyński niedawno skończył 70 lat, a jego problemy zdrowotne nie są żadną tajemnicą. W przyszłym roku prezes ma zaplanowane aż dwie operacje. Nie wiadomo więc, ile czasu będzie jeszcze w stanie rządzić PiS-em. 

Z badania przeprowadzonego przez o2 na panelu Ariadna, wynika, że Polacy wyobrażają sobie na jego miejscu kilka osób. Dla wielu pojawiające się podczas ankiety nazwiska mogą okazać się niespodzianką. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Potencjalni następcy Kaczyńskiego

Jak wiadomo liderowanie partii politycznej musi wiązać się z charyzmą. Bez tego czynnika bardzo trudno o sukces w polityce. Czego by nie mówić o Jarosławie Kaczyńskim, potrafi on porwać rzeszę ludzi. Rozmowa o potencjalnych następcach prezesa PiS dla niektórych wydaje się z góry skazana na porażkę, bo nikt nie jest w stanie zastąpić tak charakterystycznego polityka. 

Tak również wynika z badania. Aż 68% głosujących nie było w stanie wskazać żadnego godnego następcy Jarosława Kaczyńskiego. PiS tak silnie utożsamiany jest z postacią prezesa. Najwyżej w notowaniach znalazł się Mateusz Morawiecki, który według 18% ankietowanych dobrze poradziłby sobie na tym stanowisku. Na drugim miejscu uplasowała się Beata Szydło z wynikiem 6%. Później znaleźli się Joachim Brudziński i Zbigniew Ziobro.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat legendarnej polskiej aktorki. Miała urodę, sławę i bogactwo, ale nie mogła spełnić największego marzenia. Będziecie płakać
2. Rozwiązała się wielka zagadka dot. obecności tajemniczej Ewy na motorówce Staraka. Prokuratura podała informacje

Pozostaje jeszcze kwestia tego, kogo sam Kaczyński widziałby na swoim miejscu. Wiele osób sądzi, że prezes będzie kurczowo trzymał się władzy i odda ją, kiedy już naprawdę nie będzie w stanie wypełniać swoich obowiązków. Oficjalnie jednak nie wiadomo, kogo poleciłby na swoje stanowisko. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niemieckie problemy dotarły do Polski. Mamy najgorsze prognozy w historii
  2. Uwielbiana bohaterka serialu ''Na dobre i na złe'' rezygnuje z pracy na planie. Fani są załamani
  3. Dwa wielkie psy rzuciły się na 8-latkę i jej maleńką suczkę. Nagle zza dziecka wybiegł ogromny rottweiler
  4. Dominika Gwit założyła bardzo dopasowaną suknię. Fani przetarli oczy z wrażenia i wydali jednoznaczny werdykt
  5. Katarzyna Figura przyznała się do choroby. Smutne i szczere wyznanie

Źródło: o2

Następny artykuł