Marta Kaczyńska skomentowała prace sejmu nad projektami ustaw, które trafiły ostatnio do sejmu. Chociaż twierdzi, że nie pochodzą one od kierownictwa PiS, to przegłosowanie ich będzie „okrutnym rozwiązaniem”.

Chodzi tutaj o projekt ustawy zaostrzający przepisy aborcyjne oraz ten, który ogranicza przeprowadzanie procedury in vitro.

– Znaczna część mediów twierdzi, że nastąpiło to z woli kierownictwa PiS. Informacje te nie mają związku z rzeczywistością – tłumaczy Kaczyńska. Jej zdaniem stoi za nimi ruch Kukiz ’15 oraz organizacje pozarządowe.

– Wprowadzenie całkowitego zakazu przerywania ciąży to rozwiązanie iluzoryczne, skazujące wiele kobiet na aborcyjne podziemie, a także nierzadko sprowadzające bezpośrednie niebezpieczeństwo dla ich zdrowia i życia, co w przypadku matek mających już dzieci należy uznać za rozwiązanie zwyczajnie okrutne wobec rodzin – krytykuje popierany przez PiS projekt Kaczyńska.

– Córka Lecha i Marii Kaczyński odniosła się też do projektu ustawy ograniczającego możliwości wykonywania procedury in vitro. Ograniczenie możliwości dokonywania zabiegów in vitro uznać należy za przejaw swego rodzaju hipokryzji […] nie można mieć złudzeń, że w obliczu ogólnoświatowych tendencji […] starzejące się społeczeństwo nie może rezygnować ze wspomnianych rozwiązań medycznych – tłumaczy.

...

Zobacz również