Kaczyńska o koszmarze w solarium. MOCNE

Kaczyńska o koszmarze w solarium. MOCNE Źródło: fot. instagram.com/mmkaczynska/

Wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące korzystania z solariów. Teraz będzie to możliwe dopiero po ukończeniu 18 roku życia. Projekt wzbudzał pewne kontrowersje, jednak teraz już jest podpisany i niebawem zacznie obowiązywać. W sprawie głos zabrała także Marta Kaczyńska.

Bratanica prezesa PiS chętnie ostatnio zabiera głos w sprawach szczególnie gorących w mediach. Odniosła się już do kwestii kampanii społecznej Anji Rubik "SexEd", teraz odniosła się do nadchodzących zmian w przepisach dotyczących solariów. Marta Kaczyńska w swoim felietonie, opublikowanym na łamach tygodnika "Sieci", wyłuszczyła liczne problemy związane z uzależnieniem od korzystania właśnie z tej usługi. Tekst zatytułowany "Solarium jak narkotyk" przybliża trudności, z jakimi przychodzi zmierzyć się wielu nastolatkom.

Uzależnia jak alkohol

Najpierw Kaczyńska przybliża nowości, wypływające z mającej wejść w życie nowej ustawy. Jak podkreśla, obsługa solarium będzie mogła sprawdzać swoich klientów pod kątem wieku. ZOBACZ TAKŻE: Fetyszyści zachwyceni zdjęciem Marty Kaczyńskiej. Próbuje usunąć je z internetu (FOTO)Podobnie jak w przypadku sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych w razie wątpliwości dotyczących wieku klienta usługodawca będzie mógł zwrócić się do niego o przedstawienie dokumentu potwierdzającego pełnoletność. Warto zwrócić uwagę, że pewna analogia pomiędzy wymienionymi używkami a korzystaniem z zabiegów opalania nie jest przypadkowa - zaznacza autorka.

Szkodliwy wpływ na młodzież

Córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej omawia w swoim tekście kolejne niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z usług solariów. Szczególnie skupia się na osobach młodych, które najbardziej podatne są na uzależnienia i wpływy. ZOBACZ TAKŻE: Dramat Marty Kaczyńskiej. Po publikacji tego zdjęcia jej związek jest nad przepaściąMłodzi ludzie w okresie dorastania są przewrażliwieni na punkcie swojego wyglądu, zazwyczaj bardzo krytyczni wobec siebie i nierzadko cechuje ich niska samoocena. Skłonność do popadania w skrajności jest niemal wpisana w ten okres życia młodzieży - podkreśla Kaczyńska. Autorka przytacza także badania, z których wynika, że aż 20% kobiet, korzystających w ubiegłym roku z usług solariów cierpi na tanoreksję. Jest to schorzenie psychiczne związane z "obsesyjnym myśleniem o kolorycie swojej skóry". Marta Kaczyńska przypomina także w swoim tekście, że ryzyko zachorowań na raka skóry jest znacznie wyższe wśród osób korzystających z takich, sztucznych metod opalania się. Być może warto wciąż przykład z autorki tekstu i, podobnie jak ona, opalać się zawsze w promieniach naturalnego słońca.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News