Wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące korzystania z solariów. Teraz będzie to możliwe dopiero po ukończeniu 18 roku życia. Projekt wzbudzał pewne kontrowersje, jednak teraz już jest podpisany i niebawem zacznie obowiązywać. W sprawie głos zabrała także Marta Kaczyńska.

Bratanica prezesa PiS chętnie ostatnio zabiera głos w sprawach szczególnie gorących w mediach. Odniosła się już do kwestii kampanii społecznej Anji Rubik „SexEd”, teraz odniosła się do nadchodzących zmian w przepisach dotyczących solariów.

Marta Kaczyńska w swoim felietonie, opublikowanym na łamach tygodnika „Sieci”, wyłuszczyła liczne problemy związane z uzależnieniem od korzystania właśnie z tej usługi. Tekst zatytułowany „Solarium jak narkotyk” przybliża trudności, z jakimi przychodzi zmierzyć się wielu nastolatkom.

Uzależnia jak alkohol

Najpierw Kaczyńska przybliża nowości, wypływające z mającej wejść w życie nowej ustawy. Jak podkreśla, obsługa solarium będzie mogła sprawdzać swoich klientów pod kątem wieku.

ZOBACZ TAKŻE: Fetyszyści zachwyceni zdjęciem Marty Kaczyńskiej. Próbuje usunąć je z internetu (FOTO)

– Podobnie jak w przypadku sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych w razie wątpliwości dotyczących wieku klienta usługodawca będzie mógł zwrócić się do niego o przedstawienie dokumentu potwierdzającego pełnoletność. Warto zwrócić uwagę, że pewna analogia pomiędzy wymienionymi używkami a korzystaniem z zabiegów opalania nie jest przypadkowa – zaznacza autorka.

Szkodliwy wpływ na młodzież

Córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej omawia w swoim tekście kolejne niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z usług solariów. Szczególnie skupia się na osobach młodych, które najbardziej podatne są na uzależnienia i wpływy.

ZOBACZ TAKŻE: Dramat Marty Kaczyńskiej. Po publikacji tego zdjęcia jej związek jest nad przepaścią

– Młodzi ludzie w okresie dorastania są przewrażliwieni na punkcie swojego wyglądu, zazwyczaj bardzo krytyczni wobec siebie i nierzadko cechuje ich niska samoocena. Skłonność do popadania w skrajności jest niemal wpisana w ten okres życia młodzieży – podkreśla Kaczyńska.

Autorka przytacza także badania, z których wynika, że aż 20% kobiet, korzystających w ubiegłym roku z usług solariów cierpi na tanoreksję. Jest to schorzenie psychiczne związane z „obsesyjnym myśleniem o kolorycie swojej skóry”.

Marta Kaczyńska przypomina także w swoim tekście, że ryzyko zachorowań na raka skóry jest znacznie wyższe wśród osób korzystających z takich, sztucznych metod opalania się. Być może warto wciąż przykład z autorki tekstu i, podobnie jak ona, opalać się zawsze w promieniach naturalnego słońca.

Jak wyglądała Marta Kaczyńska w dzieciństwie? 10 interesujących faktów z jej życia


Zdjęcia tej 89-latki zelektryzowały internautów!

...

Zobacz również