Kac pomylony z początkami Parkinsona
fot. pixabay.com/jarmoluk
Karol Zaborowski - 14 Kwietnia 2019

Myślał, że to objaw kaca. Zdiagnozowano u niego nieuleczalną chorobę

Kac potrafi być naprawdę męczący i zepsuć kondycję niemal na cały dzień. Jednak jak się okazuje, można go również pomylić z objawami choroby.

Kac przez niektórych traktowany jest jako kara za zbyt dobrą zabawę ostatniej nocy. Jednak tak naprawdę jest wynikiem odwodnienia naszego organizmu po nadmiernym spożyciu alkoholu. Syndrom dnia poprzedniego może przybierać najróżniejsze formy, zaczynając od lekkiego bólu głowy, a kończąc na drżeniu kończyn i absolutnej niemożności wykonania jakiejkolwiek czynności. Okazuje się również, że można go pomylić z objawami poważnej choroby.

Myślał, że to kac. Dowiedział się o nieuleczalnej chorobie

20-letni Shaun Slicker po jednym ze swoich weekendowych szaleństw zauważył, że jego noga zaczęła niepokojąco drżeć. Mężczyzna jednak absolutnie zbagatelizował to, twierdząc, że jest to efekt imprezowego stylu życia, od którego nie stronił. Przez kolejne lata nie zwracał uwagi na to, co się dzieje z jego ciałem, aż do momentu, kiedy udał się do kosmetyczki.

księżna DianaSensacyjne wyznanie gosposi księżnej Diany. Dopiero teraz zdecydowała się to ujawnićCzytaj dalej

To właśnie tam Shaun Slicker usłyszał, że takie drżenie kończyny absolutnie nie jest normalne i coś powinien z tym zrobić. Mężczyzna zadecydował, że uda się do lekarza neurologa i w ten sposób trafił do Oldham Royal Hospital, gdzie miał spędzić 4 dni. Okazało się, że Shaun spędził w szpitalu 4 tygodnie, ponieważ lekarze mieli wiele problemów, aby określić, co może dolegać tak młodemu człowiekowi.

Aby postawić ostateczną diagnozę potrzeba było aż 3 lat, ale w końcu mężczyzna dowiedział się, że cierpi na chorobę Parkinsona, która oprócz charakterystycznego drżenia ciała objawia się poprzez problemy ze snem, pamięcią i zaburzeniami emocjonalnymi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Danuta StenkaIle lat ma Danuta Stenka? Jej uroda zachwyca wszystkichCzytaj dalej

Nieocenione również okazało się czujne oko mamy mężczyzny, która zauważyła taki sam objaw u wuja Shauna, który również cierpi na tę dolegliwość. Niestety choroba Parkinsona jest nieuleczalna, ale Shaun znalazł swój własny sposób, na to, aby łagodzić jej objawy. Przede wszystkim zaczął chodzić na siłownię w bezsenne noce, co sprawiło, że drżenia kończyn osłabły. Mimo wszystko nie może wykonywać z powodu choroby pewnym ćwiczeń, ponieważ ma problemy z równowagą.

Jego kolejnym sposobem jest także tatuowanie się, co stanowi dla Shauna pewnego rodzaju pamiętnik. Z tego też względu większość tatuaży, które zdobią aż 80% jego ciała to napisy. Mężczyzna cały czas uczy się żyć ze swoją dolegliwością, ale cały czas ma świadomość, że będzie z nią żył do końca swoich dni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak pokazał młodszą siostrę. Tak PIĘKNYCH oczu nie ma chyba żadna 19-latka!
  2. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł w męczarniach na raka. Bardzo bał się śmierci
  3. Wielu nie miało o tym pojęcia. Żona Pawła Domagały to gwiazda hitowego serialu TVN
  4. Wieniawa miała zbyt krótką sukienkę i będzie tego żałować. Jej kobiecość zobaczyli wszyscy (Nagranie)
  5. Anna Mucha wstawiła pikantne zdjęcie z lodem. Panom podniesie się ciśnienie
  6. Marta z "Na wspólnej" pokazała wszystkie swoje wdzięki. Zdjęcia zapierają dech w piersi

Michał WiśniewskiTen dramat poruszył całą Polskę. Paskudna i śmiertelna choroba Michała WiśniewskiegoCzytaj dalej

źródło: ABC Zdrowie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News