Publiczność myślała, że to żart. Uwielbiany komik zmarł podczas występu

Publiczność myślała, że to żart. Uwielbiany komik zmarł podczas występu Źródło: fot. pxhere.com

Kabaret w Polsce nie ma najlepszej renomy, chociaż mimo to, wciąż wiele osób ogląda występy komików. W tym przypadku widownia patrzyła, jak artysta umiera na scenie.

Kabaret potrafi przybierać najróżniejsze formy. Większości z nas kojarzy się on ze skeczami wykonywanymi przez całą grupę komików, chociaż coraz bardziej popularny staje się stand-up, który za granicą jest główną formą tego zjawiska. Niestety, nie wszystkie występy kończą się wiwatami i salwą śmiechu. W tym przypadku, widzów zamurowało, kiedy okazało się, że występujący właśnie komik, nie żyje.

Kabaret był jego życiem. Kiedy umierał, wszyscy myśleli, że żartuje

Mówi się, że żartować można ze wszystkiego i faktycznie tak jest. Nieraz można spotkać się ze skeczami, które wzbudzają bardzo duże kontrowersje. Ian Cognito był znanym brytyjskim komikiem, który swoją karierę oraz życie, zakończył na scenie.

Satyryk już przed występem narzekał, że źle się czuje, ale mimo to nalegał, aby wyjść na scenę. Nawet podczas występu żartował ze swojego stanu i mówił widowni, co by to było, jakby umarł na ich oczach. Nikt nawet nie podejrzewał, że kilka minut później jego słowa staną się prawdą.

W końcu komik poczuł się na tyle źle, że musiał usiąść na stołku, którego chwilę później się osunął. Wszyscy na widowni oraz za kurtyną myśleli, że to jest jego kolejny żart i wybuchnęli śmiechem. Jednak mężczyzna się nie podnosił. Zaniepokojony sytuacją organizator show, Andrew Bird podszedł do Cognitona, aby sprawdzić, czy wszystko w porządku, ale mężczyzna już nie żył.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Wszyscy w tłumie, w tym ja, myśleli, że żartuje. Nawet gdy wszedłem na scenę i dotknąłem jego ramienia, spodziewałem się, że krzyknie "Boo!" - mówił Bird.

Nawet mimo błyskawicznego pojawienia się pogotowia i rozpoczęcia resuscytacji, mężczyzny nie udało się przywrócić do życia. Widownia była zszokowana i nie dowierzała w to, co się właśnie wydarzyło.

 - Zaledwie 10 minut przed tym, jak usiadł na stołku, zażartował o udarze. Powiedział: "Wyobraź sobie, że masz udar i budzisz się mówiąc po walijsku”. Wyszliśmy czując się okropnie, siedzieliśmy tam przez pięć minut, obserwując go i śmiejąc się z niego - opowiadał członek widowni w rozmowie z BBC.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największy SEKRET Doroty Wellman ujawniony! Gwiazda trzymała to w tajemnicy przez kilkadziesiąt lat, teraz WSZYSTKO się wydało
  2. W tej legendarnej polskiej aktorce kochały się MILIONY. Nagle zniknęła z show-biznesu. Teraz wróciła i wszystkim opadła szczęka. Jest PIĘKNA!
  3. Kazimierz Marcinkiewicz wyznał, że miał zawał. Karetką wozili go godzinę
  4. Królikowski dostał burę od mamy za związek z Wieniawą? "Wiąże się z maturzystkami"
  5. Żyła rozbrajająco szczerze o odejściu z TzG. "Tęskniłam za normalnością"
  6. Medalista, trener, nauczyciel. Ikona polskiego sportu nie żyje

 

źródło: O2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News