Chociaż Andrzej Duda zapewne marzył o tym, aby jego spotkanie z prezydentem Donaldem Trumpem zostało pokazane przez największe światowe media, nie spodziewał się chyba, że stanie się to przez tak kuriozalną pomyłkę. Prawdą jest, że jego zdjęcie z amerykańskim przywódcą znalazło się na Twitterze kultowego „The New York Times”. Niestety został pod nim podpisany jako… prezydent Rosji Władimir Putin.

Media oraz internauci z całego świata są zadziwieni faktem, iż popularnemu dziennikowi mogła się przytrafić wpadka tak ogromnej wagi. Jeden z dziennikarzy udostępnił w imieniu redakcji na portalu społecznościowym fotografię wykonaną podczas uścisków dłoni amerykańskiego oraz polskiego prezydenta. W opisie obok nazwiska Trumpa nie znalazł się jednak Andrzej Duda, a Władimir Putin.

Jak łatwo się domyślić, błąd wychwycili natychmiast liczni czytelnicy „The New York Times”. Błędne nazwiska zostały zmienione w artykule, a post zniknął z Twittera. Wiele osób zdążyło jednak uwiecznić pomyłkę, z której teraz śmieje się już cały polityczny świat.

...

Zobacz również

Fot. Twitter