Ostatnie badanie zaufania wobec osób publicznych przeprowadzone przez IBRiS okazało się niemałym zaskoczeniem. Wynika z niego bowiem, że doszło do prawdziwych przetasowań w gustach Polaków. Dotąd popularny i cieszący się zaufaniem Duda spadł. Nie zgadniecie, kto go wyprzedził. Przypominamy jednak, że to sondaż, a do tych należy podchodzić z odpowiednim dystansem.

Na piątym miejscu zestawienia znalazła się Beata Szydło, która dotąd jeszcze była na jego trzecim miejscu. Premier osiągnęła wynik ufających jej 34,9% badanych i nieufnych 54,1% badanych. Na czwartym miejscu wśród najbardziej zaufanych polityków według Polaków znalazł się minister rozwoju i finansów, Mateusz Morawiecki. Ten polityk cieszy się wynikiem na poziomie 35,2% zaufania i 40,4% nieufności.

Najniższe miejsce na podium zajął Andrzej Duda. To niesamowite uderzenie w godność prezydenta, który dotąd cieszył się największym zaufaniem. Obecnie cieszy się zaufaniem 34,4% Polaków i nieufnością 51,8%. Na drugim miejscu znalazł się lider Kukiz’15, Paweł Kukiz. Były muzyk może pochwalić się zaufaniem na poziomie 35,4% przy braku zaufania ze strony 39,6% Polaków.

Pierwsze miejsce zaskoczyło wszystkich. Na tym znalazł się bowiem polityk, który wcale nie przebija się na pierwsze strony gazet tak często, jak pozostali. Wynikiem zaufania rzędu 36% i nieufności na poziomie 25,4% cieszy się nie kto inny jak lider PSL – Władysław Kosiniak Kamysz. Taki wynik wskazuje, że partia ludowców, często krytykowana za swoją bierność i konformizm zyskuje na tej strategii wycofania. Brak uczestnictwa w kłótniach między PO i PiS procentuje.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=vNnoORL0N-0

...

Zobacz również